6166. Így gondozzuk a tulipánt, hogy minden évben gyönyörű legyen!
Nincsen hagyományos virágoskert tulipán nélkül. Legalább is a mama szerint. Ezekre kell figyelni, hogy a tulipán minden évben gyönyörű legyen!
Nincsen hagyományos virágoskert tulipán nélkül. Legalább is a mama szerint. Ezekre kell figyelni, hogy a tulipán minden évben gyönyörű legyen!
Ha a csuklónkra rögzíthető okos eszközre vágyunk, számtalan lehetőség közül választhatunk. Először is, ismernünk kell a pontos igényeinket, majd fel kell mérnünk a piacot, hogy elérjük a legjobb ajánlatokat. Utóbbiban nyújt segítséget ez az írás.
Számos oka lehet annak, ha valaki gyorsan, készletről szeretne műanyag ablakhoz jutni. Lehet, hogy nem bízik a határidőben, amit a gyártásra mondanak, vagy az időjárás miatt szeretne mielőbb nyílászáróhoz jutni, esetleg pénztárcabarátabb megoldásra van szüksége.
Legtöbbünknek a légkulcsok ugranak be, ha a pneumatikus szót meghallják, pedig nagyon sokféle levegővel működő szerszámgép létezik ezenfelül, sőt! Lassan már a legfontosabb, leggyakoribb szerszámgépeket mind megtaláljuk ezzel a megoldással is.
Az utóbbi években megugrott az igény az ételek házhozszállításra. Egyre-másra döbbentek és döbbennek rá arra az éttermek, kifőzdék, menüzők és büfék, hogy a személyes kiszolgáláson kívül akad még egy kiaknázásra váró felület. Az online világ térhódítása kétségtelenül felgyorsult, ám érdemes tartani a lépést, mert a vele járó nyereség is megsokszorozódhat.
Üdvözlöm! Ez egy nagyon ellenálló növény. Igaz, hogy a világos helyeket szereti, de azért a közvetlen napfénytől védeni kell. A mirtusz talaját jól dúsítsa fel tőzeggel. Szerintem rendben lesz. Az egynyáriak kifejezetten napimádók, persze itt is vannak árnyékosabb részt kedvelő növények, mint például a: szellőrózsa, árvacsalán. Inkább árnyéki,-félárnyéki évelőket ajánlok: árnyliliom (Hosta sp.), tollbuga (Astilbe sp.), szívvirág (Dicentra sp.), hortenzia (Hydrangea sp.), stb.
Kedves Olvasónk! Miután nem tudjuk a tartási körülményit és képet sem küldött, így csak általánosságban tudunk válaszolni, hogy hogyan szereti, ha tartják. Az öntözés hiánya A szobanövények gondozása során a legfőbb probléma az öntözés hiánya szokott lenni. Sok szobanövény azt igényli, hogy szinte folyamatosan nedvesen legyen tartva a földje, de ugyanakkor az ne álljon vízben. Ez még gyakorlott növénytartókon is kifog néha. A Zamioculcas gondozása Első és manapság elég divatos növény a Zamioculcas (Zamioculcas zamiifolia). Találóbb magyar nevet még nem találtak neki, mint nemes egyszerűséggel becézve: zami vagy ZZ pálma. A zami a kontyvirágfélék (Araceae) családjába tartozó, trópusi évelő növény, amely Kelet-Afrikában őshonos. Népszerűségét szép, fényes leveleinek és strapabíróságának köszönheti. Legszebben 18-26°C között növekszik, így alkalmas hűvösebb helyiségekbe is, éppúgy, mint túlfűtött lakásokba. A magasabb hőmérséklet fokozott levélfejlődéshez vezet. A túlöntözést sárguló levelekkel jelzi, ilyenkor hagyjuk kiszáradni. Inkább kevesebb vizet adjuk neki. Havonta egyszer lehet tápoldatozni, az előírt mennyiség negyedével, nyolcadával, de ezt el is hagyhatjuk. Az erős, szórt fényt kedveli, de a nagyon sötét helyeket is elviseli. Nyáron a szabadba, vagy erkélyre is kitehető, de előtte ne felejtsük el szoktatni, különben megégnek a levelei. Az átültetéssel sem lesz gondunk, szűkebb cserépben szebben fejlődik. Csak akkor ültessük át, ha már látjuk, hogy szinte alig van földje. Vigyázzunk, hogy ne túl nagy cserépbe kerüljön, mert akkor a gyökérképzésre, nem pedig a levélfejlődésre koncentrál, így a levelei elsárgulnak, le is hullhatnak. A ZZ pálma, levéldugványról szaporítható.
Kedves Éva! A képen egy kroton, a Green Bell (Codieaum variegatum) van. Az igényei megegyeznek a sima krotonéval. Egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/gondozas-es-apolas/csodacserje-kroton-codiaeum/3240/
Tisztelt Fodorné! Fagykár ellen mindenképp szükséges a körbetakarás, mert a földlabda átfagyása a növények kiszáradását eredményezi. Miután a földtől elemelve neveli az áfonyákat a legjobb takaró közeg a szalma lehet. Azt javasolom, hogy használja a takarást legkésőbb november végétől március elejéig. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
A kutyatejféléket félfás dugvánnyal lehet szaporítani. A dugványozásra a legmegfelelőbb idő a tavasz, amikor elég nagy eredménnyel gyökereznek a hajtások. A levágásra olyan oldalágat válasszon, amely már kissé fás külsejű, a nedvfolyásra itt is figyelni kell, a kutyatejfélék tejnedve igen mérgező. Csak annyit érintkezzen vele amit feltétlenül muszály, ha érzékeny, akkor javaslom, hogy kesztyűt húzzon. A nedvfolyásra kicsit várni kell, ha már nem nagyon jön, akkor érdemes gyökereztető porba mártani a dugványt - félfás és fás növények számára válót vegyen - és úgy kell a dugványt a gyökereztető közegbe tenni. Ha van rá mód, akkor perlitbe dugványozzon, amit meleg világos helyen és nedvesen kell tartani a gyökér képződésig, majd a gyökeres új növényt nem túl tápdús, homokkal kevert földbe ültesse. Az Euphorbia milli: pompás kutyatej elég jól tűri a metszést, de kissé nehezen gyökerezik, ezért az átlagtól körültekintőbben kell a szaporításnál eljárni. Én szívem szerint egyben hagynám a növényt az oldalágaival, hiszen a virágokat az ág végén hozza, levágással gyérítjük a virágzási esélyt, minél több elágazás van, annál több a virág rajta egyszerre. Ha mégis vágja, akkor inkább a főágat kellene úgy metszeni, hogy még 2-3 rügy maradjon, ott hoz újabb oldalhajtásokat, bokrosodik a növény.