6231. Kígyóuborka termesztése balkonládában: így állj neki!
Kígyóuborkát otthon az erkélyen, a teraszon egy nagyobb balkonládában vagy a magaságyásban is tudunk termeszteni. Mutatjuk, mire kell figyelni!
Kígyóuborkát otthon az erkélyen, a teraszon egy nagyobb balkonládában vagy a magaságyásban is tudunk termeszteni. Mutatjuk, mire kell figyelni!
Bármikor kedvet kaphatunk ahhoz, hogy átfessük a szobák falait. Ilyenkor egy fontos kérdés, hogy milyen színt válasszunk, elvégre a festés általában hosszútávra szól. Vagyis a kiválasztott árnyalatot akár éveken keresztül is nézni fogjuk a falakon.
Szeretné feldobni kertjét néhány különleges, mutatós elemmel? A kerti kutak kiváló alternatívaként szolgálhatnak erre, hiszen varázslatos miliőt kölcsönöznek akármelyik kertnek, emellett pedig rendkívül praktikusak is! Ismerje meg a kerti kutak különböző formáit és a legmodernebb hasznosításukat cikkünkből!
A csopaki lankák szőlőtőkéi között látogatható a kúria, mely Zámbó Attila képzőművész otthona és műterme is. A házat lankás, tájjellegű kert veszi körül, melyben a család háziállatai mellett egy ideje érdekes kő-állatsereglet lakik, a szobrászattal is foglalatoskodó házigazda jóvoltából.
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a lakásfelújítás sok macerával és kellemetlenséggel jár, az új ház építéséről nem is szólva.
Több minden is okozhatja a virág leveleinek az elsárgulását. Sok esetben ez a sárgulás akkor következik be, ha a virág földje túl meszes. Ilyen esetben ajánlott lágyított (akár ecetes) vízzel megöntözni a növényt.
A jól ismert padlizsán egy fajtája. A padlizsán - hívják törökparadicsomnak és tojásgyümölcsnek is -a csucsorfélék (Solanaceae) családjába tartozó, melegigényes növényfaj, a burgonya közeli rokona. Délkelet-Ázsiában őshonos, de egynyári növényként a mérsékelt égövön is régóta termesztik ehető terméséért. Termése tojás alakú, nagy, húsos színe a sötétlilától a vörösön át a sárgásig vagy a fehérig változik (a növény a fehér termés színéről és alakjáról kapta a tojásgyümölcs nevet), olykor csíkozott, külseje fényes. Gyakorlatilag végtelen számú felhasználási módja ismert.
Volt már rá példa, hogy többször termett. Ha elhullott a termése, akkor a környezettel lehet gond. Lehet, hogy kell neki egy nagyobb dézsa, vagy virágtartó. Válasszon neki egy déli fekvésű napos, meleg helyet a kertben, vagy teraszon. A lényeg, hogy rendszeresen öntözze a növényt, soha ne hagyja kiszáradni a földjét, de vigyázni kell, hogy ne legyen alatta pangó víz, hetente egyszer nyáron tápoldatozza speciális mediterrán tápoldattal!
Habár pontosabb diagnózist lehetne felállítani, ha láthatnánk is a növényt, de azért a levelek sárgulása általában ugyanazokat az okokat jelenti. Sok esetben a levelek sárgulása a túllocsolás következménye, viszont a leander (Nerium oleander) kimondottan vízigényes növény, ezért virágzása alatt nem okozhat problémát, ha tálkája többször is vízben áll. Időszakos vízhiány tápanyaghiánnyal kiegészítve viszont lehet okozója az alsó levelek elvesztésének. Nyár folyamán rendszeresen tápoldatozzuk. Július-augusztusban fejdugványról könnyen meggyökeresedik. Érdemes elolvasni még a mellékelt cikket is!
A sóérzékenység miatt is talán a gyakoribb, de kisebb adagú fejtrágyázás a javasolt. A kis adagokban való fejtrágyázás biztosítja, hogy a talaj tápanyagtartalma és a növény tápanyagellátása egyenletes maradjon.