6236. Erre figyeljünk oda ablak vásárlása során
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a lakásfelújítás sok macerával és kellemetlenséggel jár, az új ház építéséről nem is szólva.
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a lakásfelújítás sok macerával és kellemetlenséggel jár, az új ház építéséről nem is szólva.
Mivel etessük a kölyökcicát, és mi az, amit még véletlen se adjunk neki? Hogyan szokhatja meg a leghamarabb az új helyét, és mit tehetünk azért, hogy a lehető legjobban érezze magát? Fogadd meg a tanácsainkat, hogy minél gördülékenyebben induljon a közös életetek!
A gyerekszoba berendezésekor más szempontokat kell figyelembe venni, mint a lakás többi helyisége esetén. A legfontosabb, hogy biztonságos legyen a gyermek számára és praktikus legyen a kialakítása.
Az alumínium kocsibeállók felett nagyon sokan elsiklanak, ha épp új beállót terveznek az udvarukra. Rengeteg tévhit övezi ezeket a könnyűszerkezetes konstrukciókat, éppen ezért sok ember még mindig nagyon ragaszkodik a hagyományosabb téglából vagy fából épített variációkhoz. Azonban egy alumínium kocsibeállóval több szempontból is jól járhatunk, hiszen számtalan előnyük van a fix építésű variációkkal szemben. Mik is tehát ezek az előnyök, amelyek miatt valóban megéri lerakni a voksunk az alumínium szerkezetű beállók mellett?
Már nagyban dübörög a kerti szezon, a jó idő, a hosszú nappalok, és a kikeleti színek, illatok mindenkit kicsalogatnak a négy fal közül. A díszágyások mellett a legtöbben kisebb-nagyobb konyhakertet is fenntartanak, ami nem csupán kellemes hobbi, de ha minden jól megy, ízletes zöldség is lesz az eredmény. A konyhakerti növénynevelés azonban kissé keményebb dió, mint néhány virágos dísznövényt ápolni, a zöldségeknek jellemzően nagyobb igényeik vannak és a teendő is több körülöttük. Mivel lehet hát úgy fejleszteni a konyhakertet, hogy kevesebb legyen a feladat, gyorsabb legyen a növekedés, és gazdagabb legyen a hozam? Lássunk pár trükköt és tippet!
A bálványfa irtása rendkívül nehéz, és nagy körültekintést igényel. Még a legóvatosabb vegyszeres kezelési eljárással sem kerülhető ki a gyep sérülése. A bálványfák levelei a permetezést követően rövid időn belül elszáradtak, de a következő évben sajnos jelentős részben sok bálványfa újra kisarjad. Jó hatásfokú a Banvel és a Garlone, de az irtás így 2 évig is eltarthat. A Glialka 480 Plus, a Medallon Premium vagy a Roundup Bioaktív elég hatásosak. Szeptemberben érdemes permetezni és tavasszal megismételni. Utána 6 órán keresztül ne érje víz.
Az orchideák nagy része a gyökerei egy részét más más célra használja.Jelen esetben a középső részen látható kissé sárgás gyökerek a kimondott talajban lévő keringést kiszolgáló gyökerek(nem szabadna ennyire sötétsárgának -barnának lennie valószínű, hogy sok volt a víz) a majdnem fehér zöld végű gyökerek a páratartalmat hasznosítja, illetve a zöld csúcsokkal a fényt hasznosítja (asszimilál)éppen, ezért átültetéskor nem is szabad őket a cserépbe erőltetni. A látható növénynek nincs semmi baja kissé szárazabban kellene tartani.
Lehet, hogy káliumhiányos a fa, ezt tápoldatozással kell kipróbálni, de az is elképzelhető, hogy a gyökerei vízben fulladoznak, kérhetek egy képet?
Fás szárúakhoz való gyökereztető porral kezelje. Gyökereztetés előtt a terméseket távolítsa el a hajtásvégekről. Gyökereztetni perlitben szokták, Hermesz boltokban is kapható. Gyökereztetés alatt nagyon magas páratartalmat kell biztosítani a hajtásnak, tűző napon ne álljon a gyökerezés alatt, Tujafélék gyökereztetését télen szokták végezni hideg üvegházban, a nagyon meleg idő nem ideális erre a célra.
A tuják pikkelyleveleinek barnulása gyakori. A tuják sekélyen gyökeresedő, vízigényes növények, ezért folyamatosan öntözni kell őket. A kiszáradás jelei a kezdetben sárguló, majd barnára váltó levelek, amik először a csúcsi részen jönnek, majd fokozatosan az alsóbb részeken a növény külsejétől befelé haladva. Télen a napégés és a fagy is okozhat barnulást. Napégés csak a növény déli oldalán mutatkozik, ahol az ágvégek barnulnak. Gyakran a nem megfelelően kijuttatott, vagy nagy adagban adott gyomirtó szerek is okozhatnak barnulást a tujákon. Ha atka, gomba, vagy tetű lenne, akkor a friss hajtásoktól kezdve, befelé barnulnának a levelek. Tápoldatot javasolok első körben, és rendszeres locsolást. Ha a földje jó és elegendő vizet kap, magához fog térni.