6236. Erre figyeljünk oda ablak vásárlása során
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a lakásfelújítás sok macerával és kellemetlenséggel jár, az új ház építéséről nem is szólva.
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a lakásfelújítás sok macerával és kellemetlenséggel jár, az új ház építéséről nem is szólva.
Mivel etessük a kölyökcicát, és mi az, amit még véletlen se adjunk neki? Hogyan szokhatja meg a leghamarabb az új helyét, és mit tehetünk azért, hogy a lehető legjobban érezze magát? Fogadd meg a tanácsainkat, hogy minél gördülékenyebben induljon a közös életetek!
A gyerekszoba berendezésekor más szempontokat kell figyelembe venni, mint a lakás többi helyisége esetén. A legfontosabb, hogy biztonságos legyen a gyermek számára és praktikus legyen a kialakítása.
Az alumínium kocsibeállók felett nagyon sokan elsiklanak, ha épp új beállót terveznek az udvarukra. Rengeteg tévhit övezi ezeket a könnyűszerkezetes konstrukciókat, éppen ezért sok ember még mindig nagyon ragaszkodik a hagyományosabb téglából vagy fából épített variációkhoz. Azonban egy alumínium kocsibeállóval több szempontból is jól járhatunk, hiszen számtalan előnyük van a fix építésű variációkkal szemben. Mik is tehát ezek az előnyök, amelyek miatt valóban megéri lerakni a voksunk az alumínium szerkezetű beállók mellett?
Már nagyban dübörög a kerti szezon, a jó idő, a hosszú nappalok, és a kikeleti színek, illatok mindenkit kicsalogatnak a négy fal közül. A díszágyások mellett a legtöbben kisebb-nagyobb konyhakertet is fenntartanak, ami nem csupán kellemes hobbi, de ha minden jól megy, ízletes zöldség is lesz az eredmény. A konyhakerti növénynevelés azonban kissé keményebb dió, mint néhány virágos dísznövényt ápolni, a zöldségeknek jellemzően nagyobb igényeik vannak és a teendő is több körülöttük. Mivel lehet hát úgy fejleszteni a konyhakertet, hogy kevesebb legyen a feladat, gyorsabb legyen a növekedés, és gazdagabb legyen a hozam? Lássunk pár trükköt és tippet!
Az átültetés utáni és azt követő évben is öntözze rendszeresen a fát, különben nem fog begyökeresedni. Javaslom, hogy a lombkorona alatti földet takarja be levágott fűnyesedékkel vagy faforgáccsal, a talaj árnyékolásával is segíti a gyökeresedést. A fatörzsön megjelent repedés a fokozott anyagcsere(bőséges öntözés) miatt lépett fel, de erre szükség van. A fa meg fog maradni. 2009.08.04.
Sajnos fénykép nélkül nehéz megállapítani, hogy pontosan mi lehet a baja. Ha gombás fertőzés okozta a tünetet, akkor a gombaölőszeres permetezést néhányszor meg kell ismételni, mert az egyszeri permetezés ritkán vezet eredményre. Jól szellőző, alacsonyabb páratartalmú tartási helyen is könnyen lehet a yuccaféléket nevelni, adott esetben a szabadban, a napon. Ez is gátolja a gombás fertőzések elterjedését. Amennyiben a növény eddig nem a szabadban volt, akkor a kihelyezést fokozatosan kell végezni, és jó pár napig csak árnyékban tartani, mert a nap könnyen megégetheti a leveleit.
A cserép alján, a föld alatt legyen kavicsból vízáteresztő réteg, amelyen a felesleges víz elfolyik. Az ananász szereti a nedves, párás környezetet, de nem a pangó vizet. A vizet a levélrózsa tölcsérébe kell juttatni. Nyáron tápoldatozást igényel. Télen a fűtőtest közelében fejlődik a legszebben.
Az eprek az indákon képződő kis epernövényekkel szaporodnak: ha szártövük a talajjal érintkezik és a talaj nedves, akkor néhány hét alatt gyökérzetet fejlesztenek. Ekkor leválaszthatók és elültethetők, tehát szaporításra alkalmasak. Ha szaporítani akarja az új növényeket, akkor hagyja meg őket. Amennyiben ezekre nincs szüksége, akkor az indákat minél előbb távolítsa el folyamatosan, ahogy képződnek, így a kifejlett tövekre fordítja a növény az energiáit. A csüngő (folyton termő) fajtáknál ezzel az eljárással a következő virágzatok kialakulását segíti. 2009.08.4.
Sajnos nagyon valószínű, hogy ez a Livistona elpusztult. A levelek elszáradhatnak a túlöntözés következtében a gyökérsérülés miatt is, de a kép alapján azt gondolom, hogy nem kapott elég vizet. A Livistonák elsősorban Kína és Ausztrália trópusi és szubtrópusi területein élnek, és elég vízigényes növények, kedvelik a magas páratartalmat. A túlöntözésük könnyen elkerülhető, ha jó vízelvezető talajban neveljük őket, és az öntözés után nem áll víz a cserépalátétben. Ki kell szedni a cserépből és megnézni, hogy a gyökerek még élnek-e. Ha igen, akkor még lehet rá némi esély, hogy újra kihajt... különben pedig új növényt kell beszerezni, talán egy könnyebben nevelhető pálmafélét. Édenkertész