6236. Erre figyeljünk oda ablak vásárlása során
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a lakásfelújítás sok macerával és kellemetlenséggel jár, az új ház építéséről nem is szólva.
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a lakásfelújítás sok macerával és kellemetlenséggel jár, az új ház építéséről nem is szólva.
Mivel etessük a kölyökcicát, és mi az, amit még véletlen se adjunk neki? Hogyan szokhatja meg a leghamarabb az új helyét, és mit tehetünk azért, hogy a lehető legjobban érezze magát? Fogadd meg a tanácsainkat, hogy minél gördülékenyebben induljon a közös életetek!
A gyerekszoba berendezésekor más szempontokat kell figyelembe venni, mint a lakás többi helyisége esetén. A legfontosabb, hogy biztonságos legyen a gyermek számára és praktikus legyen a kialakítása.
Az alumínium kocsibeállók felett nagyon sokan elsiklanak, ha épp új beállót terveznek az udvarukra. Rengeteg tévhit övezi ezeket a könnyűszerkezetes konstrukciókat, éppen ezért sok ember még mindig nagyon ragaszkodik a hagyományosabb téglából vagy fából épített variációkhoz. Azonban egy alumínium kocsibeállóval több szempontból is jól járhatunk, hiszen számtalan előnyük van a fix építésű variációkkal szemben. Mik is tehát ezek az előnyök, amelyek miatt valóban megéri lerakni a voksunk az alumínium szerkezetű beállók mellett?
Már nagyban dübörög a kerti szezon, a jó idő, a hosszú nappalok, és a kikeleti színek, illatok mindenkit kicsalogatnak a négy fal közül. A díszágyások mellett a legtöbben kisebb-nagyobb konyhakertet is fenntartanak, ami nem csupán kellemes hobbi, de ha minden jól megy, ízletes zöldség is lesz az eredmény. A konyhakerti növénynevelés azonban kissé keményebb dió, mint néhány virágos dísznövényt ápolni, a zöldségeknek jellemzően nagyobb igényeik vannak és a teendő is több körülöttük. Mivel lehet hát úgy fejleszteni a konyhakertet, hogy kevesebb legyen a feladat, gyorsabb legyen a növekedés, és gazdagabb legyen a hozam? Lássunk pár trükköt és tippet!
Üdvözlöm! A képen, egy árlevelű medvetalpkaktusz látható (Opuntia subulata). A kaktuszoknál szerencsésebb a latin megnevezés minden esetben!
A tavaszi hagymásokat általában nem kell felszedni, mert télállóak, de időnként át kell ültetni őket. A nem fagytűrő nyári hagymás, gumós növényeket viszont mindenképpen fel kell szedni. - A teljes elszáradás után a hagymákat, gumókat ásóvilla segítségével óvatosan vegyük ki a földből. Ha zöld levelekkel lettek levéve, akor a le nem hullott leveleket vágjuk le, a földet pedig távolítsuk el a gumóról. - A hagymákat válogassuk át, a betegeket dobjuk el. Pár napig jól szellőző helyen szárítsuk meg. - A legcélszerűbb raktározási mód, ha egy ládába homokot, fűrészport v. tőzeget teszünk és a hagymákat, gumókat erre tesszük rá. Lehetőség szerint ne érjenek egymáshoz, majd ugyanezzel az anyaggal takarjuk le őket. - Száraz, sötét, hűvös helyen tároljuk.
Egy kicsit megzavart a fotókkal ugyanis a telivirágos fotó az egy phalaenopsis hibrid.A kérdése viszont a másik 2 fotóra vonatkozik.Becsületes neve: Dendrobium phalaenopsis,mely éppen egy uj bébit hajt magának. Tartásmódja:Nyáron a phalaenopsisokkal majdnem megegyező.Amiben különbözik:Kaphat több fényt(akár direkt) és sok vizet de a gyökereinek le kell száradnia két öntözés között.Télen szárazon pihen 12-15 fok között,viszont a lehető legtöbb fényben!A másik két növény esetében:A cambriák télen hüvösben 14-18 fok,kevés nedvességgel miltónia szintén de legyen nyirkos télen is. üdv
Üdvözlöm! Nagyon széles a skálája a növényeknek! Ami szerintem nagyon szép, az a henye boróka (Juniperus horizontalis). Ez a növény maximum 15 cm magasra nő meg, öntözést viszont száraz nyarakon igényel. Az örökzöldek közül, végül is nagyon sok ajánlható, de minimálisan kell öntözni! Nagyon szép a cukorsüveg fenyő (Picea glauca "conica"), ami nagyon jó sírokra is! Néhány, kisebb hamisciprus is beültethető. Cserjék közül még ajánlom a törpe vérborbolyát (Berberis thunbergii "atropurpurea nana" a loncot (Lonicera nitida), madárbirset (Cotoneaster sp.), borostyánt (Hedera helix). Évelők közül a kövirózsa (Sempervivum tectorum), a varjúháj félék (Sedum sp.), a Ternye (Alyssum), a Pázsitszegfű (Armeria rubifolia), az Örökzöld tatárvirág (Iberis sempervivens), a lángvirág (Phlox subulata) való száraz, napos helyre. Az összeültetés abszolút, az Ön ízlése és pénztárcája szabja meg! Azt javaslom, hogy egy-két cserje, esetleg örökzöld elé, évelőket ültessen. Az interneten szerintem számos oldalt talál, ahol a képek segítségével összeállíthatja a kompozíciót, de tartsa szem előtt, hogy ez nem egy díszkert, hanem egy sír! Nem szabad túl "cicomázni"! Javasom, hogy rajzolja le és úgy válogassa össze a növényeket! Milyen virágokat helyezzünk el a sírkertekben? Néhány jótanács sírkertek kialakításához
A Cserkúti Kertcentrumban lehet. Kertcentrum elérhetősége: Telefon: 70/362-46-97 vagy e-mail Nyitvatartási idő: Hétfő-Péntek 09.00-tól 17.00-ig Szombaton 09.00-tól 13.00-ig