6236. Erre figyeljünk oda ablak vásárlása során
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a lakásfelújítás sok macerával és kellemetlenséggel jár, az új ház építéséről nem is szólva.
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a lakásfelújítás sok macerával és kellemetlenséggel jár, az új ház építéséről nem is szólva.
Mivel etessük a kölyökcicát, és mi az, amit még véletlen se adjunk neki? Hogyan szokhatja meg a leghamarabb az új helyét, és mit tehetünk azért, hogy a lehető legjobban érezze magát? Fogadd meg a tanácsainkat, hogy minél gördülékenyebben induljon a közös életetek!
A gyerekszoba berendezésekor más szempontokat kell figyelembe venni, mint a lakás többi helyisége esetén. A legfontosabb, hogy biztonságos legyen a gyermek számára és praktikus legyen a kialakítása.
Az alumínium kocsibeállók felett nagyon sokan elsiklanak, ha épp új beállót terveznek az udvarukra. Rengeteg tévhit övezi ezeket a könnyűszerkezetes konstrukciókat, éppen ezért sok ember még mindig nagyon ragaszkodik a hagyományosabb téglából vagy fából épített variációkhoz. Azonban egy alumínium kocsibeállóval több szempontból is jól járhatunk, hiszen számtalan előnyük van a fix építésű variációkkal szemben. Mik is tehát ezek az előnyök, amelyek miatt valóban megéri lerakni a voksunk az alumínium szerkezetű beállók mellett?
Már nagyban dübörög a kerti szezon, a jó idő, a hosszú nappalok, és a kikeleti színek, illatok mindenkit kicsalogatnak a négy fal közül. A díszágyások mellett a legtöbben kisebb-nagyobb konyhakertet is fenntartanak, ami nem csupán kellemes hobbi, de ha minden jól megy, ízletes zöldség is lesz az eredmény. A konyhakerti növénynevelés azonban kissé keményebb dió, mint néhány virágos dísznövényt ápolni, a zöldségeknek jellemzően nagyobb igényeik vannak és a teendő is több körülöttük. Mivel lehet hát úgy fejleszteni a konyhakertet, hogy kevesebb legyen a feladat, gyorsabb legyen a növekedés, és gazdagabb legyen a hozam? Lássunk pár trükköt és tippet!
Tisztelt Utta! Ideális választás lehet a vérszilva (Prunus cerasifera 'Nigra'), a vérjuhar (Acer platanoides 'Crimson King' vagy Acer platanoides 'Drummondii'), a szivarfa (Catalpa bignonioides'), a júdásfa (Cercis siliquastrum), az aranyesőfa (Laburnum anagyroides), az ezüsthárs (Tilia tomentosa) vagy a kislevelű kacsurafa (Cercidiphyllum japonicum). Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök Aleon-Kert Kft. www.aleonkert.hu
Tartása, ápolása: A Phalaenopsis fajok az ázsiai trópuson 200 - 400 m magasságig találhatóak meg, ezért folyamatos meleget és nyirkosságot kívánnak. Ugyanakkor fontos számukra az állandó légmozgás is. A hibridek a szobai tartást jól tűrő és különösebb berendezések nélkül nevelhető növények. A Phalaenopsisok nyári melegben naponta öntözhetők, permetezhetők, de vigyázni kell arra, hogy a levélkoronában ne álljon meg a víz. Fontos, hogy a növény délutánra leszáradjon, különben az éjszakai órákban a növényt károsító rothadási folyamatok indulhatnak be. Mivel a Phalaenopsisok élőhelyükön magasan a fák koronáiban élnek, ezért nem igényelnek sok párát, mint azt régebben gondolták. A relatív nedvesség optimuma 70%, de elviseli az 50% - 60%-os páratartalmat is. Hőmérséklet igényük télen 17 - 22 ºC, nyáron 17 - 28 ºC, de rövid ideig elviselik a 40ºC-s kánikulát is. Télen - nyáron a fényt szeretik, ha nem virágzik, annak egyik oka a fényszegénység lehet. A nagy nyári direkt fénytől árnyékolással óvjuk. Az ültető anyag jól szellőző, laza szerkezetű legyen - fenyőkéreg + tőzegmoha keveréke -, átültetés 2-3 évente virágzás után. Mivel a gyökerek szeretnek felületesen terjedni, ezért a gyökerek egy része maradjon léggyökér. Az egészséges, jó gyökerű Phalaenopsisok gazdag virágzásához optimális tápanyagra van igény. Ezt nyáron hetenkénti, télen havonkénti trágyázással érjük el. A Phalaenopsis virágzása folyamatos, egy - egy virágszár több hónapig tart, a növénynek pihenő ideje nincs. Szobában, konyhában az ablak közelében a többi növény között jól érzi magát és éveken keresztül csodálatos élményben részesít bennünket. Hogyan tartsuk a lepkeorchideát (Phalaenopsis)? Orchideák a lakásban? 10 tuti tipp a szakértőktől
Tisztelt Zsu! A déli gesztenyén a viaszos pajzstetű kártétele látszik, a sárga foltokkal, és a nőstény egyedek viasz szerű páncéljával. Permetezés előtt enyhén szappanos vízzel a növény leveleit lemossuk. A kártevő ellen az Axoris rovarölő permettel, vagy a Mospilan 20 SG szerrel lehet védekezni, úgy hogy a növényt jobb idő esetén a szabadban lepermetezzük. A permetezést a szereken a gyártó által előírt dózisban kell felhasználni. A permetezési munkát az előírt védőfelszereléssel kell elvégezni. A permetezés előtt és után nem fogyasztunk alkoholt 8 órával. A permetezés alatt nem dohányzunk. Üdvüzlettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök
Kedves Jenny! Szerintem még le teheti őket "telelni". Fokozatosan -kb. 1 hét alatt- csökkentse a hőmérsékletet és a fényt is csökkentse, majd ezután tegye a kívánt hőmérsékletre, sötétre. A nyugalmi periódus 1 hónapig elég ha tart és utána kezdje öntözni a növényeket, de ügyeljen, hogy fokozatosan "ébressze" a növényeket.
Üdvözlöm! A fotón látható növény egy Ficus ginseng. Egészségesnek tűnik, jól érzi magát az adott környezetben. Az öntözésre figyelni kell, ugyan is nem viseli el a túlöntözést, inkább hagyjuk kicsit szikkadni a földjét és akkor öntözzük, ha nem vagyunk biztosak, hogy öntözzük vagy sem inkább várjuk egy -két napot. Szűrt fényű szobában is jól tartható nem szükséges közvetlen napfény, bár meghálálja ha nyáron egy félárnyékos teraszon tartjuk. Metszeni a friss hajtásokat két levélnyélig a legoptimálisabb, így zömök, dús hajtásokat hoz. Folyékony bonsai tápoldattal öntözzük, vegetációs időszakban két hetente egy alkalommal. Az ültetőközegre nem válogatós, szerintem érdemes átültetni az ültetőközegét nézve.