6236. Erre figyeljünk oda ablak vásárlása során
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a lakásfelújítás sok macerával és kellemetlenséggel jár, az új ház építéséről nem is szólva.
Abban mindannyian egyetérthetünk, hogy a lakásfelújítás sok macerával és kellemetlenséggel jár, az új ház építéséről nem is szólva.
Mivel etessük a kölyökcicát, és mi az, amit még véletlen se adjunk neki? Hogyan szokhatja meg a leghamarabb az új helyét, és mit tehetünk azért, hogy a lehető legjobban érezze magát? Fogadd meg a tanácsainkat, hogy minél gördülékenyebben induljon a közös életetek!
A gyerekszoba berendezésekor más szempontokat kell figyelembe venni, mint a lakás többi helyisége esetén. A legfontosabb, hogy biztonságos legyen a gyermek számára és praktikus legyen a kialakítása.
Az alumínium kocsibeállók felett nagyon sokan elsiklanak, ha épp új beállót terveznek az udvarukra. Rengeteg tévhit övezi ezeket a könnyűszerkezetes konstrukciókat, éppen ezért sok ember még mindig nagyon ragaszkodik a hagyományosabb téglából vagy fából épített variációkhoz. Azonban egy alumínium kocsibeállóval több szempontból is jól járhatunk, hiszen számtalan előnyük van a fix építésű variációkkal szemben. Mik is tehát ezek az előnyök, amelyek miatt valóban megéri lerakni a voksunk az alumínium szerkezetű beállók mellett?
Már nagyban dübörög a kerti szezon, a jó idő, a hosszú nappalok, és a kikeleti színek, illatok mindenkit kicsalogatnak a négy fal közül. A díszágyások mellett a legtöbben kisebb-nagyobb konyhakertet is fenntartanak, ami nem csupán kellemes hobbi, de ha minden jól megy, ízletes zöldség is lesz az eredmény. A konyhakerti növénynevelés azonban kissé keményebb dió, mint néhány virágos dísznövényt ápolni, a zöldségeknek jellemzően nagyobb igényeik vannak és a teendő is több körülöttük. Mivel lehet hát úgy fejleszteni a konyhakertet, hogy kevesebb legyen a feladat, gyorsabb legyen a növekedés, és gazdagabb legyen a hozam? Lássunk pár trükköt és tippet!
Igen az uborkához hasonlóan érdemes a virágos rész után 3-4 levélízközzel visszavágni ügyelve hím és nő ivarú virágok arányait figyelve (egy nő ivarú virághoz 2-3 hímivarú virág legyen). A termés minősége, és mérete is jobb lesz a visszavágások során. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Mindenképpen ki kellene ültetni! A fenyők nem tűrik a szobai körülményeket. Ültesse ki és rendszeresen öntözze, nem lesz baja!
Üdvözlöm! Nem lesz baja! Javaslom, hogy legalább 2 méter átmérőjű kört hagyjanak ki, mert a törzse eléggé vastag lesz, illetve a gyökerek is kar vastagságúra megnőnek. Nem írta, hogy pontosan melyik faj, de a luc. ezüst, fekete fenyőről ez elmondható.
Tisztelt Kertbarát! A képen a gyapjas pajzstetű nőstényének a petecsomóit lehet látni. A pajzstetű ellen az Actara SC, a Karate 2,5 WG és a Mospilan 20SP rovarölő szerekkel lehet permetezéssel sikeresen védekezni. A permetezést a teraszon vagy a szabadba végezzük, és ne a szobában. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A képen egyszer a levélatka kártétele a sárgás foltok láthatók, valamint az amerikai lepkekabóca gyapjas váladéka látható. Védekezni a levélatkák ellen a Nissorun 10 WP vel a lepkekabóca ellen az Actara 25WG és a Mospilan 20SP szerekkel lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu