6251. Hiába van meleg, támad a poloska és a dióburok fúrólégy! Így védekezzünk ellenük!
Úgy tűnik, hogy jónéhány károsító, mint például a poloska vagy a dióburok-fúrólégy jobban tűri a szárazságot, mint a kerti növényeink.
Úgy tűnik, hogy jónéhány károsító, mint például a poloska vagy a dióburok-fúrólégy jobban tűri a szárazságot, mint a kerti növényeink.
A nyár az évi szabadságok ideje, legtöbbünknek ilyenkor van ideje utazni, nyaralni, ilyenkor nem csak kaszinó online játékok jelentik a kikapcsolódást, hanem számos egyéb lehetőségre is van időnk.
Egy elektromos láncfűrész ideális választás, ha ház körüli munkálatokról van szó, legyen szó a téli tüzelő felaprításáról vagy éppen egy hobbi kertnél, felújításnál, esetleg nyaralónál való tevékenykedésről. A működtetéséhez pedig mindössze egy megfelelő áramforrásra van szükség, így nincs égéstermék és kellemetlen szag sem. Jóval halkabb mint a benzines társai, ráadásul jellemzően a karbantartás kapcsán is kevesebb a tennivaló egy ilyen szerkezet mellett. Ahhoz azonban, hogy mindez a gyakorlatban is teljesüljön, egyáltalán nem mindegy, hogy melyik típust választjuk az igen széles kínálatból.
A rulett az egyik legrégebben játszott szerencsejáték, milliók kedvence. Legtöbben a különböző hollywoodi filmekből ismerhetjük a játékot, hiszen rengeteg alkotás foglalkozik Las Vegas, a kaszinók, a fogadások világával. Illetve, biztosan sokunknak volt otthon gyerekkorában miniatűr, otthon játszható változata.
„Képíró Műhely” néven ismeri a környék a megkapó fekvésű balatoni település, Paloznak egyik takaros házát. Nyitva álló kapuja belépésre invitál, ahol a falakat borító festmények mellett a saját tervezésű ihlető kertről is szívesen mesélnek Oláh Kati és Boda Balázs festőművészek.
Fák sarjhajtásainak kezelésére a glifozát hatóanyagú gyomírtószerek ajánlottak és hatásosak. Ezek: Fozát, Glialka, Glyfos, Medallon, Roundup. Bármelyik oldatával kezelheti le a fiatal hajtásokat . A hatékonyság növeléséhez és a tapadás fokozásához 1-2 %-ban adagoljon olajat az oldat elkészítésekor. A szert permetezéssel vagy ecseteléssel is felviheti a zöld hajtásra. A glifozát levélen keresztül szívódik fel, és a gyökerekbe is bejut a tápanyagforgalom útján. Valószínű, hogy ismételt kezelések lesznek szükségesek.
Sajnos semmi személyes tapasztalatom sincs a Pogonantherum nevelésével kapcsolatban, de találtam néhány információt. Délkelet-Ázsiából származik, és a Pázsitfűfélék családjába tartozik, tehát nem bambusz. A természetes élőhelyén sűrű záródású fák alatt, főként patakok mentén él, ahol állandó a talajnedvesség és csak szórt fény van, így a tűző nap nem éri a növényeket. Az alsó levelek sárgulását minden bizonnyal tápanyaghiány okozza, mert a nagy tömegben szaporított növényeket gyakran csak tőzegben vagy kókuszrostban tartják, és a tápanyagot folyékony formában juttatják a növényeknek. (ez -logikusan- különösen igaz lehet egy kimondottan vízigényes fajra). Tehát ha nem égette meg a nap és nem száradt ki a földlabdája, akkor kellene némi tápanyagot juttatni neki, lehetőség szerint egy átültetéssel egybekötve, hosszú hatóidejű, szabályozott leadású műtrágyával. Olvastam, hogy a száradt, szétesett "fűcsomót" erőteljes visszametszéssel lehet zömökebbre nevelni. Ennek kipróbálását arra az esetre ajánlanám, ha az első nem vált be.
Babér-Laurus nobilis lehet, bár a képen nagyon nehezen kivehető, a leírások alapján jött a tipp. Édenkertész
Szerintem az elhalt ágakat nyugodtan le lehet vágni, ha eddig nem tért magához, akkor véleményem szerint már nem is fog. Amúgy nem tudom, mi történhetett vele, mert ez nem normális dolog egy ilyen igénytelen növénynél, mint a mocsári hibiszkusz.
Tény, hogy túl sok magyar nyelvű irodalma nincs ennek a növénynek. Néhány fontosabb információt igyekeztem összegyűjteni: A Dorstenia brasiliensis, közönséges nevén bezoárgyökér vagy lázűző korongtányér a megközelítőleg 1500 fajt magába foglaló eperfafélék (Moraceae) családjába tartozik. A Dorstenia egyike azon kevés nemzetségnek az eperfafélék családjából, amely többek közt apró termetű lágyszárú fajokat gyűjt össze. A növényt elsőként 1786-ban Jean Baptiste Lamarck francia tudós írta le. Dél-Amerikában igen nagy területen, az Amazonas menti esőerdőkben fordul elő (Brazília, Peru, Bolívia, Kolumbia, Uruguay, Paraguay, Venezuela és Guyana). Az alapszövetében található fehér tejnedvet kígyómarás elleni gyógyszerként használták a helyi indiánok, de ma is jó néhány készítmény tartalmazza, ill. számos nemzetközi kutatás zajlik a felhasználhatóság sokféleségéről. A Dorstenia brasiliensis kisméretű növény, jellemzően legfeljebb 8 centi magas, feltűnően erezett levelekkel és apró kosár alakú virágokkal. Gyökérzete vöröses-barna színű, hengeres, amely 2-4 cm hosszú, és körülbelül 1 cm vastag. A számára legmegfelelőbb talaj kiváló vízelvezető, 2 rész homok és 1 rész agyag keveréke. A tűző napot nem kedveli, és magas páratartalmat igényel. A lankadásnak elsődlegesen két oka lehetett, a vízhiány vagy a túlöntözés, amelynek következtében sérültek a gyökerek (gyökérrothadás).