6251. Hiába van meleg, támad a poloska és a dióburok fúrólégy! Így védekezzünk ellenük!
Úgy tűnik, hogy jónéhány károsító, mint például a poloska vagy a dióburok-fúrólégy jobban tűri a szárazságot, mint a kerti növényeink.
Úgy tűnik, hogy jónéhány károsító, mint például a poloska vagy a dióburok-fúrólégy jobban tűri a szárazságot, mint a kerti növényeink.
A nyár az évi szabadságok ideje, legtöbbünknek ilyenkor van ideje utazni, nyaralni, ilyenkor nem csak kaszinó online játékok jelentik a kikapcsolódást, hanem számos egyéb lehetőségre is van időnk.
Egy elektromos láncfűrész ideális választás, ha ház körüli munkálatokról van szó, legyen szó a téli tüzelő felaprításáról vagy éppen egy hobbi kertnél, felújításnál, esetleg nyaralónál való tevékenykedésről. A működtetéséhez pedig mindössze egy megfelelő áramforrásra van szükség, így nincs égéstermék és kellemetlen szag sem. Jóval halkabb mint a benzines társai, ráadásul jellemzően a karbantartás kapcsán is kevesebb a tennivaló egy ilyen szerkezet mellett. Ahhoz azonban, hogy mindez a gyakorlatban is teljesüljön, egyáltalán nem mindegy, hogy melyik típust választjuk az igen széles kínálatból.
A rulett az egyik legrégebben játszott szerencsejáték, milliók kedvence. Legtöbben a különböző hollywoodi filmekből ismerhetjük a játékot, hiszen rengeteg alkotás foglalkozik Las Vegas, a kaszinók, a fogadások világával. Illetve, biztosan sokunknak volt otthon gyerekkorában miniatűr, otthon játszható változata.
„Képíró Műhely” néven ismeri a környék a megkapó fekvésű balatoni település, Paloznak egyik takaros házát. Nyitva álló kapuja belépésre invitál, ahol a falakat borító festmények mellett a saját tervezésű ihlető kertről is szívesen mesélnek Oláh Kati és Boda Balázs festőművészek.
Kedves Melinda! Valóban a here-félék virága vonzza a méheket, ami a vendégek szempontjából nem túl kedvező. Szerintem egy szárazságtűrő fűmagkeverékkel is meg lehetne oldani. Ezek kimondottan elhanyagolt területekre valók. A következő fajokból és arányokból kell állnia kb.: Vörös csenkesz 40.00% Angolperje 20.00% Felemáslevelű csenkesz 20.00% Nádképű csenkesz 20.00%
Kedves Olvasónk, fénykép alapján sajnos elég nehéz. Ha nyár lenne, azt mondanám, hogy csak öntözni kell, mert nagyon igényli a tuja a vizet >> de így tél végén még valószínű, hogy a didimaszcellás pikkelylevél barnulás >>
Üdvözlöm! Sajnos elég nagy a baj. Nagyon el van öregedve. A három ágból kettőt vágjon le és ha nem lesz nagyon kopasz a fa, akkor a harmadikat is. Ha nagyon kopasz lesz, akkor egyet hagyjon meg és jövőre azt is le kell vágni. De hosszútávon nem lehet már sokat várni a fától szerintem, már a pusztulás útjára léppet.
Üdvözlöm! Szinte biztos, hogy ezért. A gumót legalább 8-10 cm mélyre ültesse el és minimum a cserép 20 cm legyen.
Kedves Anikó! Nekem a képek alapján túlöntözés gyanús. A ZZ pálmát, havonta egyszer szigorúan kell csak öntözni. A pangó víz nagyon nagy károkat tud okozni, ha a növény alatt marad. A szerencsebambusznál is szerintem ez lehet az ok.