6271. Hiába van kánikula, nem zavarja a dióburok-fúrólegyet! Most így tudsz ellene védekezni!
A gyümölcsmolyokat, az atkákat és a dióburok-fúrólegyet kevésbé zavarja a kánikula. Így védekezzünk ellenük!
A gyümölcsmolyokat, az atkákat és a dióburok-fúrólegyet kevésbé zavarja a kánikula. Így védekezzünk ellenük!
A mostani aszály sokakat rávilágított arra, hogy a drága csatornás ivóvíz helyett érdemesebb lenne kútról öntözni. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat!
A nyár nem telhet el hazai paradicsom, uborka és paprika nélkül. Szerencsére országunk éghajlata mindhárom növénynek kedvez, így a nyár folyamán friss és hazai zöldségeket fogyaszthatunk reggelink és vacsoránk mellé. A friss zöldség tele van vitaminnal, ásványi anyaggal, és segít szervezetünknek hidratáltnak maradni a nagy hőségben is, ezért érdemes kihasználni az idényzöldségek adta lehetőségeket. A paprikák ilyenkor ellepik a piacot, vásárolhatunk sárgát, zöldet, pirosat, de vajon mi a különbség közöttük? Számos paprikafajta létezik, nézzünk most közülük néhányat!
Minden évnek megvannak azok a kiemelkedő sporteseményei, amelyekre milliók várnak. Ezek közé sorolhatjuk az évente megrendezendő versenyeket, mint amilyen a labdarúgásban a Bajnokok Ligája sorozat, a teniszben a nagy Grand Slam tornák, a kosárlabdában az NBA döntő sorozata és még számos egyéb megmérettetés. Emellett pedig ott vannak az időszakosan megrendezendő versenyek, amilyenek a téli és a nyári olimpiai játékok, vagy éppen a labdarúgó világbajnokságok.
Testünk harcol a vírusokkal egész életünkön keresztül. Immunrendszerünk naponta hárítja el veszélyes vírusok számos támadását. Ha mi nem is vesszük észre, de gyakran ez a harc sikeres. Ennek ellenére néha előfordul, hogy az influenza, megfázás vagy más kellemetlen betegség letámad bennünket. Ekkor kerül sor a vitaminokra, amelyek immunrendszerünket feljavítják és hatékonyan küzdenek a vírusok ellen.
Kedves Dóra! A levendula vetéssel kapcsolatban én ilyet még nem hallottam, ez biztosan badarság, ilyen nincs. A vetést márciusban lehet végezni, a kikelt növényeket kis cserépben kell tűzdelni, majd május közepe felé ki lehet ültetni a növényt. A bazsalikom, vetése is időszerű, de mindenképpen a szobában, 25-30 °C a legjobb. Szintén május környékén lehet kiültetni a palántákat. A jövőt illetően, pedig: az árva kelés, nem igazán szabályozható, szerintem ugyanígy vessen, de áttelelő növény, azaz évelő. Jövőre nagyobb lesz csak. A magvetésnél figyeljen arra, hogy a földet a mag takarásra óvatosan, a magátmérő 2-3-szorosára legyen csak a föld vastagság, és természetesen soha nem száradhat ki, mert a csíra elhal.
Kedves Dóra! Szerintem a kaktusz valóban fagyás jeleit mutatja, ne tegyen vele semmit, tartsa melegebb helyen, talán virágozni is fog, és a nappal ellentétesen tartsa, hogy a fototropizmus miatt visszaegyenesedjen, azaz a fény felé növekedésének az erélyét próbálja kihasználni. A pajzstetvek ellen kizárólag felszívódó szerekkel lehet hatékonyan fellépni, ajánlom pl.: Actara 25 WG, Chess 50 WG . Ezzel Permeztezze le őket, egy tasakot oldjon fel 8 liter vízben, és öntözze is meg a növényt vele, az orchidea esetében - nedvesség tartó közeg hiányában - áztassa be cserepestől kb. 30 percre egy vödörben.
Tisztelt B.K.! Problémája tipikusan olyan probléma, amit teljes biztonsággal csak helyszínen történő vizsgálattal lehet meghatározni. Ebből a fotóból úgy tűnik, hogy a növények túl sűrűn lettek ültetve, és ahogy nőnek, egyre jobban árnyékolják egymást. Ebben az esetben fényhiány okozza e belső részek kopaszodását. De okozhatják a tüneteket kártevők (pl. ezüstfenyő levéltetű), vagy különböző gombabetegségek is. Javasoljuk, kérje tapasztalt szakember segítségét a helyszínen!
A hajtás természetes állapot, mert valószínűleg egy boltban vette őket ahol a benti hőmérséklet 20 fok felett volt. Tegye hidegre őket akkor a hajtás növekedése lassúbbodik (hűtőbe is lehet). Március közepén amikor már nincsenek fagyok, ki lehet ültetni őket.
Úgy látom gyapjas pajzstetűvel van dolgunk. Meg kellene próbálni a szappanos vízzel való lemosást, a fehér viaszváladék letörölgetését. Ha már ennyire elszaporodott, ki kell egészíteni a kezelést növényvédő szerrel. Alkalmas erre a Fito Pajzstetű elleni aerosol és a Substral Celaflor Careo is. A kezeléseket ismételni szükséges, és továbbra is figyelni kell az újbóli megjelenésükre a többi szobanövényen is. Üdvözlettel: Növényorvos