6271. Hiába van kánikula, nem zavarja a dióburok-fúrólegyet! Most így tudsz ellene védekezni!
A gyümölcsmolyokat, az atkákat és a dióburok-fúrólegyet kevésbé zavarja a kánikula. Így védekezzünk ellenük!
A gyümölcsmolyokat, az atkákat és a dióburok-fúrólegyet kevésbé zavarja a kánikula. Így védekezzünk ellenük!
A mostani aszály sokakat rávilágított arra, hogy a drága csatornás ivóvíz helyett érdemesebb lenne kútról öntözni. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat!
A nyár nem telhet el hazai paradicsom, uborka és paprika nélkül. Szerencsére országunk éghajlata mindhárom növénynek kedvez, így a nyár folyamán friss és hazai zöldségeket fogyaszthatunk reggelink és vacsoránk mellé. A friss zöldség tele van vitaminnal, ásványi anyaggal, és segít szervezetünknek hidratáltnak maradni a nagy hőségben is, ezért érdemes kihasználni az idényzöldségek adta lehetőségeket. A paprikák ilyenkor ellepik a piacot, vásárolhatunk sárgát, zöldet, pirosat, de vajon mi a különbség közöttük? Számos paprikafajta létezik, nézzünk most közülük néhányat!
Minden évnek megvannak azok a kiemelkedő sporteseményei, amelyekre milliók várnak. Ezek közé sorolhatjuk az évente megrendezendő versenyeket, mint amilyen a labdarúgásban a Bajnokok Ligája sorozat, a teniszben a nagy Grand Slam tornák, a kosárlabdában az NBA döntő sorozata és még számos egyéb megmérettetés. Emellett pedig ott vannak az időszakosan megrendezendő versenyek, amilyenek a téli és a nyári olimpiai játékok, vagy éppen a labdarúgó világbajnokságok.
Testünk harcol a vírusokkal egész életünkön keresztül. Immunrendszerünk naponta hárítja el veszélyes vírusok számos támadását. Ha mi nem is vesszük észre, de gyakran ez a harc sikeres. Ennek ellenére néha előfordul, hogy az influenza, megfázás vagy más kellemetlen betegség letámad bennünket. Ekkor kerül sor a vitaminokra, amelyek immunrendszerünket feljavítják és hatékonyan küzdenek a vírusok ellen.
Üdvözlöm! Az ismerős tanácsa helyes! Ahol bejelölte, ott kell levágni. A léggyökér alatt 1 cm-el és gyökereztesse ki vízben, majd amikor már nagyobb a gyökér, mehet cserépbe.
Olyan dugványokat vágjon le a hajtásairól, melyek alsó vége nem teljesen fás, kissé még zöldes színű a szövete belül. Ezeket nedves talajban és félárnyékban tartva, nyár végére gyökereket fejleszt. Gyökereztetésre kiváló a perlit is, nedves perlitben a gyökeresedés sikeresebb, mint a földben. Télre még nem ajánlom a szabadba kiültetni, hanem cserépben fagymentes helyen teleltesse, hogy megerősödjön. Következő évben április végén már kiültethető végleges helyére.
Kecskerágó. Metszésről bővebben itt olvashat >>
A begónia gondozása egyszerű, ha elegendő friss levegőt biztosítunk számára (nem tudom, ez az irodában mennyire megoldott) Az elatior-hibridek (gondolom Önnnek is ez van, ez a leggyakoribb) sok fényt igényelnek, de a közvetlen napsütést nem viselik el. 21 °C fölött a bimbók lehullhatnak.A föld legyen mindig nedves, de soha ne vizes. Lágy, szobahőmérsékletű vizet használjunk, mert a begónia nem tűri a meszet. A növekedés időszakában hetente egyszer trágyázzuk.Nem látom a növénykét, de lehet, hogy minden baja van egyszerre, túl meleg, nincs friss levegő, túlöntözi, nem tápoldatozza, nem szedi le a beteg leveleket és emelett még lehet egy kis lisztharmat is rajta.
Tisztelt Kertbarát! A képen a hársfa levéldarázs kárképr látható, mely csak a hársfákon okoz károkat. Védekezni nem szükséges ellene. Más növényre nem jelent veszélyt. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu