626. 100-ért fűmag vagy 3000-ért gyepszőnyeg?
Árajánlatot kértünk egy kertépítőtől fűvesitésre. Szenvedjünk a fűmagvetéssel vagy rendeljünk két nap alatt elkészülő gyepszőnyeget? Számoljunk!
Árajánlatot kértünk egy kertépítőtől fűvesitésre. Szenvedjünk a fűmagvetéssel vagy rendeljünk két nap alatt elkészülő gyepszőnyeget? Számoljunk!
Házikertben érdemes a legkorábban érő szőlőfajtától a legkésőbb érésűig folyamatos választékot kialakítani. Érési sorrendben bemutatjuk legjobb fajtákat.
Sokszor nem egyszerű megtalálni a tó minden tekintetben megfelelő helyét. Alkalmatlanok a meredek rézsűk, a nagyméretű lombos vagy tűlevelű fákkal benőtt kertrészek vagy az aprócska előkertek.
A szilváért a jó termés ellenére mindössze 40 forintos árat kínálnak a nagykereskedők, miközben 200 forint körüli áron lehet hozzájutni a piacokon. Piaci árles 2008. augusztus közepén.
Felújítás, építkezés megkezdésekor horrorfilmbe való rémálom veszi kezdetét a kerttulajdonos számára. Mit tehetünk, hogy mentsük, ami menthető?
Kedves Éva! A képen egy vakond riasztó kutyatej (Euphorbia lathyris) látható. NAgyon szép, dekoratív különleges növény. Speciális illat anyagot bocsájt a földbe, ezzel űzi el a vakondokat. Nem igényes a talajra, szárazságtűrő és szereti a napot.
Tisztelt Erzsébet! A képen a madárkás fürtök kialakulása látható virágzás állapotában, amikor lehet látni hogy egyes bogyók megkötöttek mások meg elsorvadnak, vagy csökevényesen fejlődnek. Ennek oka a nem harmonikus tápanyag ellátás, N túlsúly B és Mo hiány. Az időjárás virágzáskor hűvös és csapadékos akkor is bekövetkezhet a rendellenesség. Ezenkívül fajta, és klón érzékenysége is lehet. Védekezés hogy nitrogén műtrágyából ne adjunk túl sokat, valamint 14 nappal a virágzás előtt ammonium-molibdenáttal (0.1%), vagy boraxoldattal (0,1%) permetezzünk., lomb trágyázzunk. A barna folt a levélen olajos foltokkal párosulva a peronoszpóra későbbi vég stádiumát jelzi. A napégés nem jár levéllemez roncsolással és lyukacsosodással. Védekezés és megelőzés peronoszpóra ellen. (Dithane M-45, Astra rézoxiklorid) Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! Az áfonyán egyértelműen klorotikus tünetek, vas hiány lépett fel. Az áfony igen tőzeges savanyú kémhatású talajban érzi jól magát. Ezt kell biztosítani, és ha szükséges (főleg magas mésztartalmú talajoknál) akkor vasoldatoznin kell a növényt hogy a levelei újra szép sötétzöldek legyenek. A paradicsomon fitoftórás gombabetegség látható, mely ellen az (Amistar, Dithane M-45, Champion 2 FL ) szerrel lehet. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Szerintem még nem kell elkeseredni, mert biztosan be fog indulni a növekedése. A törzs levágást Ön dönti el, nincs köze a tápanyag "elvételnek " hozzá, nem történik ilyen. Pusztán A fa jelleg miatt kell levágni a törzset, mert így cserje, ha tőből ágazik el. Önnek kell eldöntenie, hogy hogy tetszik jobban.
A levélen égési foltok láthatók, mely a növény félárnyékba való helyezésével, és a napközbeni nem öntözéssel oldható meg. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök wwww.aleonkert.hu