6396. 3 ehető gomba, amit télen is lehet gyűjteni
Nemcsak ősszel lehet gombákat gyűjteni, hanem télen is. Mutatjuk, melyiket!
Nemcsak ősszel lehet gombákat gyűjteni, hanem télen is. Mutatjuk, melyiket!
Az asztali számítógépek a mindennapjaink részévé váltak, hiszen szórakozáshoz, a tanuláshoz és a munkavégzéshez is fontos eszközt jelentenek. A kérdés csak az, hogy milyen igényeink, elvárásaink vannak és ezek alapján melyik mellett érdemes dönteni.
Az év vége a kerti szezon tekintetében egy csendesebb időszak, kevesebb teendővel, így van rá idő, hogy átadjuk magunkat az adventi hangulatnak.
Az esővíz gyűjtéséhez sokan használnak IBC-tartályt. Mutatjuk, hogyan lehet őket teleltetni.
A Széchenyi Kártya Program már évek óta kínál különböző pénzügyi megoldásokat, támogatást a vállalkozások számára. Ilyen volt például a Széchenyi Kártya Program Plusz, valamint a Széchenyi Kártya Program GO! is, amelyek sikeresen enyhítették a pandémia okozta gazdasági krízist a mikro- és középvállalatok számára. Most pedig itt a program újabb verziója, a Széchenyi Kártya Program MAX. Jelen cikkünkben ismertetjük, hogy a program mely hitelterméke használható céges napelemrendszer telepítésére és hogy hogyan, mennyi idő alatt térül meg a beruházás.
A diónak rozsdás betegsége nincs, viszont egy gomba és egy baktérium is okozhat levélfoltosságot, ami a levelek kilyukadásához vezethet. Ősszel érdemes összegyűjteni és elégetni a lehullott leveleket, ha ez nem lehetséges fertőtleníteni kell a leveleket, ill. hajtásnövekedés kezdetétől cineb, mankoceb hatóanyagú szerrel lehet permetezni diófánkat.
Üvegházi termesztés során előfordulhat, hogy hőkár éri a paprikát, ez okozhat barnás elszíneződést a bogyón. A hőkár gyakori szellőztetéssel megoldható. Túlzott permetszeradag vagy nappali nagy melegben alkalmazott permetezés is okozhat égésfoltokat.
Magyarországon számos fűz fajjal találkozhatunk a természetes vegetációban és mégtöbb nemesített fajtával a faiskolákban. <p>Ezek közül természetesen csüngő habitusú a szomorúfűz (Salix alba ´Tristis´) míg ennek alapváltozata a fehér fűz (Salix alba) a folyópartjainkon megtalálható fűzerdők alapfaja, amire nem jellmező a ´szomorúság´. Kisebb termetű fa a kecskefűz (Salix caprea), vagy a spirálfűz (Salix matsudana ´Tortuosa´), melynek göcsörtös vesszői a virágkötészetben használatosak. Bokros növekedésű a cinegefűz (Salix rosmarinifolia) vagy bíborfűz (Salix purpurea), melynek vesszőit kosárfonásra használják. <p> Divatos változatok manapság, az 1-1,5 m magas törzsre oltott fűzek, melyek csüngő ágaival nagyon mutatós szoliter növény. A kép alapján sajnos nem lehetséges az ön példányának pontos fajtáját megállapítani.
Az oltás vegetatív szaporítási mód, amelyet a kertészetben széles körben alkalmaznak. A kaktusz egy darabját egy könnyen növekedő másik kaktusznövényre, az alanyra oltjuk. Az alany serkenti a nemes növekedését és ellátja azt tápanyagokkal - mint ahogy az a saját hajtáscsúcsával tenné. A képen látható kaktusz(ok) is ilyen technikával ´készülhettek´.
A szobai vagy fehér kála sarjhagymákról szaporítható házilag. Ősszel, átültetéskor késsel vágjuk le a sarjakat, és tegyük kisebb cserepekbe. Az így szaporított növények a fehér kála esetében kb. másfél év múlva, míg a színes fajták csak 3 év múltán hoznak virágot. <p>A liliom tartósan egy helyben maradhat, minél kevésbé háborgatjuk, annál bokrosabbá válik és gazdagabban virágzik. Eltérően a többi hagymás növénytől csak ha csökken virágzóképessége, akkor ültessük át.