6396. 3 ehető gomba, amit télen is lehet gyűjteni
Nemcsak ősszel lehet gombákat gyűjteni, hanem télen is. Mutatjuk, melyiket!
Nemcsak ősszel lehet gombákat gyűjteni, hanem télen is. Mutatjuk, melyiket!
Az asztali számítógépek a mindennapjaink részévé váltak, hiszen szórakozáshoz, a tanuláshoz és a munkavégzéshez is fontos eszközt jelentenek. A kérdés csak az, hogy milyen igényeink, elvárásaink vannak és ezek alapján melyik mellett érdemes dönteni.
Az év vége a kerti szezon tekintetében egy csendesebb időszak, kevesebb teendővel, így van rá idő, hogy átadjuk magunkat az adventi hangulatnak.
Az esővíz gyűjtéséhez sokan használnak IBC-tartályt. Mutatjuk, hogyan lehet őket teleltetni.
A Széchenyi Kártya Program már évek óta kínál különböző pénzügyi megoldásokat, támogatást a vállalkozások számára. Ilyen volt például a Széchenyi Kártya Program Plusz, valamint a Széchenyi Kártya Program GO! is, amelyek sikeresen enyhítették a pandémia okozta gazdasági krízist a mikro- és középvállalatok számára. Most pedig itt a program újabb verziója, a Széchenyi Kártya Program MAX. Jelen cikkünkben ismertetjük, hogy a program mely hitelterméke használható céges napelemrendszer telepítésére és hogy hogyan, mennyi idő alatt térül meg a beruházás.
Tisztelt Kertbarát! A banánon ez a fehér lepedék (ami a képen nem látszik mert fény nem vetődik a növényre) a növény természetes nem felhasznált anyagok, és sók formájában történő kiválása, és kicsapoódása látható, vizes szivaccsal érdemes letörölni, letísztítani a növényt. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Luigi! A kép alapján ez a Buzogányvirág (Dieffenbachia) egy fajtája. Mutatós növény, szereti a vizet és a világos helyet, szárazságban és hideg hatására alsó leveleit folyamarosan elpotyogtatja. Tejnedve mérgező, vigyázni kell vele. Bővebben itt olvashat róla: Mit kell tudni a buzogányvirágról (Dieffenbachia)? Hogyan gondozzuk a buzogányvirágokat (Dieffenbachia)?
Kedves Aranka! A képen egy kőrislevelű juhar (Acer negundo) van. Nagyon szép növény, lehet cserjekét és faként is nevelni. Van egy flamingó nevű rózsaszínes fajtája, nagyon szép!
Kedves József! A rágásokról lehetetlen megállapítani, de két lapke faj gyakori tápnövénye a képen is látható szamóca (Fragaria sp.). ez a két faj, a: szamóca sodrómoly és a szamóca legyező moly. Védekezni ellene, rovarölő permetszerrel lehet.
Tisztelt Tóth László! Igen ez sajnos előfordulhat a növényvédelmi védekezéskor hogy a gyümölcs hamarabb érik mint az élelmezés egyészségügyi várakozási idő lejárta. Ezért az utolsó permetezésnél ne használjunk 21-30-napos egészségügyi lejáratú szert inkább gyengébb és kevesebb 5-10 napos egészségügyivárakozási idejű szert használjunk a gyümölcsök megvédéséhez. Az utolsó védekezésnél még számoljunk 5-7 nap tartalék időt, vagyis az utolsó permetezést úgy időzítsük hogy az élelmezési ügyi várakozási idő az érés előtt 5-7 nappal járjon le. Ha a növényvédőszer felszívódó szer volt akkor sajnos a szermaradék mennyiségén nem lehet változtatni, ez a növény szöveteibem, sejtjeibe is bekerül, mint vegyület. A kontakt szereknél alapos mosás után csökkenteni lehet a szermaradékot, és feldolgozással, de igazából ott is marad szer a növényi részben. Az egyedüli és legegészségesebb megoldás a permetezési idő, és a permetszer helyes megválasztása. A növényvédelmi munka komoly és felelőségteljes. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu