6401. Mini üvegház palántázáshoz: így használd!
Bár kint még hideg van, ha korábban szeretnénk a termést betakarítani, akkor érdemes beszerezni egy mini üvegházat.
Bár kint még hideg van, ha korábban szeretnénk a termést betakarítani, akkor érdemes beszerezni egy mini üvegházat.
Okostelefonok, laptopok, táblagépek, személyi számítógépek, videojátékok és így tovább, Az életünket ma már a technológia veszi körül, és mindenhol használjuk, akár otthon, akár a munkahelyen. A mai emberek a legtöbb időt a képernyők előtt töltik, a neten szörföznek vagy online játszanak. Ennek számos oka van. Egyrészt az emelkedő ingatlanárak azt eredményezték, hogy a legtöbb család inkább lakásokban vagy emeleteken él. Ezekben általában nincs zöld terület, ahová bármikor ki lehet menni. Csak a közösségi parkokat és a nyilvános zöldterületeket tudják használni bármilyen szabadtéri tevékenységhez.
Látogatás Szemiramisz kertjében, mely nem is túl messze, a főváros huszonkettedik kerületében található. Vendéglátónkat Radóczy Mária iparművészt, a kerület díszpolgárát kérdezzük év végi kerti teendőiről és adventi ajándékozási ötleteiről.
Ki ne szeretné végre feldobni valami egyedi készítésű dologgal a teraszt? Újdonsággal, saját kivitelezésű ötlettel előrukkolni a következő szezonban? Manapság szerencsére rengeteg lehetőségünk van alkotni valamit házilag, hiszen mindig vannak maradék alapanyagok, fel nem használt bútorok, amikből újat lehet gyártani. Ebben a cikkben elmondjuk, hogyan készíthetünk kerti kiegészítőket szinte fillérekből!
Egy modern konyha már elképzelhetetlen konyhai kisgépek nélkül. A munka után hazatérő háziasszonyok időt spórolhatnak a különböző elektromos eszközök használatával. Gyorsabban kerülhet az asztalra egy finom vacsora, ha konyhai kisgépekkel dolgozunk az ételek elkészítésekor.
Üdvözlöm! Ez egy korallvirág féle (Kalanchoe). MIvel pozsgás, ezért a kaktuszokhoz hasonlóan kell tartani: kevés víz, sok fény.
Kedves Martin! Minden növény esetében elmondható, hogy a lágyvizes öntözés a legideálisabb! Az esővíz a legjobb öntözésre, de ha nem áll rendelkezésre, akkor az állott csapvizet javaslom. Valóban át kellene ültetni, a gyökerek nagyon kint vannak. Javaslom, a "bonsai föld" nevű árudákban kapható zacskós földkeveréket.
Kedves Valcsi! Semmi gond, mert 25 C-on kb 40-60 nap a csírázási idő. Érdemes legközelebb 48 órára beáztatni magvetés előtt a magvakat, hogy felpuhuljon a kemény héj. A kelés után a növényeket egyenként ültesse szét és a nem kikelt magvakat áztassa be és vesse el újra, egy-egy mag évekig!!! is "pihenhet" és ezután kel ki csak.
A hasznos fonálféreg beszerzésével kapcsolatosan a Biokont Magyarország Kft, és a Boikontrol Hungária Kft munkatársai tudnak segíteni. A biológiai védekezés mellett a vegyszeres védekezés is segíthet a Detia Degesch granulátum kiszórásával. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A leírt elképzeléseknek a következő fafajok felelnek meg: Prunus serrulata 'Kanzan' díszcseresznye, az Acer platanioides 'Crimson King' vérjuhar, Fraxinus ornus virágos kőris, Pyrus calleryana 'Chanticleer' díszkörte, Prunus padus májusfa. Ezek a díszfák alkalmasak a gyerek homokozója mellé. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu