6401. Mini üvegház palántázáshoz: így használd!
Bár kint még hideg van, ha korábban szeretnénk a termést betakarítani, akkor érdemes beszerezni egy mini üvegházat.
Bár kint még hideg van, ha korábban szeretnénk a termést betakarítani, akkor érdemes beszerezni egy mini üvegházat.
Okostelefonok, laptopok, táblagépek, személyi számítógépek, videojátékok és így tovább, Az életünket ma már a technológia veszi körül, és mindenhol használjuk, akár otthon, akár a munkahelyen. A mai emberek a legtöbb időt a képernyők előtt töltik, a neten szörföznek vagy online játszanak. Ennek számos oka van. Egyrészt az emelkedő ingatlanárak azt eredményezték, hogy a legtöbb család inkább lakásokban vagy emeleteken él. Ezekben általában nincs zöld terület, ahová bármikor ki lehet menni. Csak a közösségi parkokat és a nyilvános zöldterületeket tudják használni bármilyen szabadtéri tevékenységhez.
Látogatás Szemiramisz kertjében, mely nem is túl messze, a főváros huszonkettedik kerületében található. Vendéglátónkat Radóczy Mária iparművészt, a kerület díszpolgárát kérdezzük év végi kerti teendőiről és adventi ajándékozási ötleteiről.
Ki ne szeretné végre feldobni valami egyedi készítésű dologgal a teraszt? Újdonsággal, saját kivitelezésű ötlettel előrukkolni a következő szezonban? Manapság szerencsére rengeteg lehetőségünk van alkotni valamit házilag, hiszen mindig vannak maradék alapanyagok, fel nem használt bútorok, amikből újat lehet gyártani. Ebben a cikkben elmondjuk, hogyan készíthetünk kerti kiegészítőket szinte fillérekből!
Egy modern konyha már elképzelhetetlen konyhai kisgépek nélkül. A munka után hazatérő háziasszonyok időt spórolhatnak a különböző elektromos eszközök használatával. Gyorsabban kerülhet az asztalra egy finom vacsora, ha konyhai kisgépekkel dolgozunk az ételek elkészítésekor.
Mivel a legtöbb pajzstetű több növényt is szívogat, leggyakrabban egy másik növénnyel hozzuk be lakásunkba e kártevőket. Mielőtt még nagyon elszaporodnának, tudunk ellenük hatásosan, mechanikai úton védekezni. Ronggyal vagy kefével mossuk le a pajzstetveket, próbáljuk meg az eldugott részekről is kipiszkálni őket. Heti többszöri mosdatással sikeres lehet a védekezés. A forgalomban lehet kapni olajos permetszereket, amelyekkel lefújva a növényt és a kártevőt, megfulladnak az állatok.
A hibiszkusz vagy mályvacserje (Hibiscus siriacus) világos helyen, esetleg teraszon folyamatosan hozza virágait. Ha nincs útban ilyenkor valóban nem érdemes megmetszeni, inkább elvirágzás után vagy a kora tavasz alkalmas erre. Áprilisban vagy augusztusban fejdugvánnyal szaporíthatjuk.
A fenyőrozsda az öttűs fenyőket támadja meg, amitől az ágak megvastagodnak, először az ágak majd akár az egész fa elpusztulhat. Egy másik betegség az erdeifenyő tűlevélhullásos betegségére jellemző, hogy a kórokozó által fertőzött tűleveleken, nagyítóval apró foltok láthatók(ilyen a rossz termőhely miatti levélhulláskor nem észlelhető). A lehullott tűleveleket júniusig el kell távolítani, mert innen indul a fertőzés, ha erre nincs lehetőség július-augusztusban gombaölőszeres védekezés válhat szükségessé.
Valószínű, hogy a szedrét botrítisz támadta meg, ellene helyes metszéssel és vegyszeresen is kell védekezni. Vegyszeres védelemre (háromszor kell végezni a virágzás kezdetétől) az iprodion, vinklozolin, procimidon hatóanyagú szerek használhatók.
A tuják hazánkban nem őshonos növények, s egyre nehezebben viselik a nagy évközi hőmérséklet és csapadékingadozást. Néhány gombás betegség is támadja, illetve molyok és pajzstetvek is élősködhetnek rajta. Azt, hogy egy magról nevelt tuja kevésbé bírná el éghajlatunkat és rövidebb életű, véleményem szerint nem reális.