6421. Ezek a leggyakoribb palántabetegségek
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordulhat, hogy felnyurgul, eldől a palánta, esetleg foltok jelennek meg a leveleken. Mutatjuk, hogyan előzhetjük meg!
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordulhat, hogy felnyurgul, eldől a palánta, esetleg foltok jelennek meg a leveleken. Mutatjuk, hogyan előzhetjük meg!
Költözés, felújtás vagy éppen megújulás? Akkor ezt a cikket neked találták ki! Mindenki számára eljön az idő, hogy átalakítja nappaliját, ami általában a családok egyik központi helysége. Ebből kifolyólag érdemes odafigyelni, hogy egységes arculatot kapjon, ahol jó eltölteni az időt.
Kerttervezés alkalmával sok tulajdonos nem engedheti meg magának, hogy a művelethez szakembert fogadjon fel. Elegendő időt és energiát rászánva azonban mindenki képes lehet saját maga megalkotni álmai kertjét – cikkünkben összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a gyönyörű és praktikus végeredményhez.
Egy kertben általában nem kevés füves terület található, amelyen sétálunk, játszunk a gyerekeinkkel vagy épp napozunk. A kerttulajdonosok többsége tisztában van azzal, hogy a gondozott füves területnek megvannak a maga előnyei amellett, hogy gyönyörűen mutat. Ha autóval is közlekednénk a gyep egy részén, erre az esetre egy remek megoldás a gyeprács. Adódik a kérdés: műanyag vagy beton gyeprácsot válasszunk?
Mindenki álma egy szép, gondozott kert, ahol pihenhet, és/vagy éppen megtermelheti a családja számára fontos zöldségeket, gyümölcsöket. Így állj neki a tervezésnek!
A fiatal, egy-két éves növényeket a kitakarás után vagy a kiültetést követően vágjuk vissza, mert így dúsan elágazó bokrokat kapunk. A metszést a nyár folyamán is megismételhetjük. Ősz vége felé a töveket takarni kell, vagy fel kell szedni és fagymentes helyre vinni. A felszedett és becserepezett töveket világos, alacsony hőmérsékletű helyiségben, mérsékelt öntözés mellett teleltethetjük át. A rozmaring télen is hoz új hajtásokat; a lakást is díszíti és közben kellemes illattal frissíti a levegőt.
Az orgona kiírtása meglehetősen nehéz számos gyökeréből sarjhajtások fejlődnek, és ezek még évek után is megjelenhetnek. Az eredményes védekezés a mechanikai( ásóval, csákánnyal a talajban elérhető gyökerek kivágása, eltávolítása) mellett a hajtások lepermetezése bármelyik glifozát hatóanyagú gyomirtószerrel. Ezek a herbicidek csak a zöld lombon keresztül szívódnak fel, és jutnak le a gyökérbe, tehát majd csak a tavaszi lomb kifejlődése után végezhető a kezelés. A levelek lepermetezését többször javaslom megismételni. Cél, hogy a gyökérbe is lejusson a herbicid, hiszen ott tudja kifejteni az ölő hatását. Egy évi munka valószínűleg nem hoz végleges eredményt. Három éve küzdünk a kert fáira és a kerítésre felfutó vadszőlő és komló ellen, valamint a bodza elszaporodása ellen. Mi a megoldás?
Abban az esetben, ha a növény éppen növekedési időszakban van és csak az alsó 1-2 levél sárgul akkor természetes folyamat. Viszont ha az összes levél(kivéve azt amelyiket éppen fejleszti)kornyadozik, akkor baj van. Ez a baj lehet túlöntözéstől (ez a gyakori)vagy a nem megfelelő talajsűrűségtől. Ez utóbbi esetben lehet, hogy ritkán öntözöl, de a közeg nem tud kiszáradni ill.a sűrűsége miatt a gyökerek nem jutnak levegőhöz. Javaslom, vedd ki az ültetőközegből és akkor meglátod. Ha a gyökerei elhaltak vagy egyáltalán nincsenek, akkor a fentebb leírtak történtek. Azonnali átültetés, ha lehet ne!!!!! Mezőgazdasági boltban vásárolt "orchidea talaj"-ba, ha nincs más lehetőség akkor abba de úgy, hogy az egészet átrostálod egy nagy lyukú rostán és csak a nagy darabokba ültesd vissza. A többi kuka. Ha épek és egészségesek a gyökerek akkor:vagy megfázott (azt kiheveri) vagy betegség támadta meg (bár ez utóbbinak nem az elsárgult levél a jele) ha beteg, akkor olyan szerre lesz szükség, amely gomba és baktérium ellen javallott. Ezzel reggel áztatóra permetezni a növényt majd 10 nap múlva ismételni. sok sikert üdv
Az első egy aloe, de lehet haworthia is, a 2. agave sp., a 3. egy crassula féle. A növények fejlettségi szintje és a képek minősége, valamint a nagyítási lehetőség hiánya miatt többet mondani nem tudok. Üdv.: Ficzere Miklós
Én úgy látom, hogy kinyílási sorrendben alulról felfelé haladva teszi ezt, ami arra vall,hogy elvirágzik. Viszont a cserépben lévő talaj az biztos,hogy orchideatalaj? Én úgy látom, hogy neki nem ez a megfelelő közeg!