6421. Ezek a leggyakoribb palántabetegségek
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordulhat, hogy felnyurgul, eldől a palánta, esetleg foltok jelennek meg a leveleken. Mutatjuk, hogyan előzhetjük meg!
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordulhat, hogy felnyurgul, eldől a palánta, esetleg foltok jelennek meg a leveleken. Mutatjuk, hogyan előzhetjük meg!
Költözés, felújtás vagy éppen megújulás? Akkor ezt a cikket neked találták ki! Mindenki számára eljön az idő, hogy átalakítja nappaliját, ami általában a családok egyik központi helysége. Ebből kifolyólag érdemes odafigyelni, hogy egységes arculatot kapjon, ahol jó eltölteni az időt.
Kerttervezés alkalmával sok tulajdonos nem engedheti meg magának, hogy a művelethez szakembert fogadjon fel. Elegendő időt és energiát rászánva azonban mindenki képes lehet saját maga megalkotni álmai kertjét – cikkünkben összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a gyönyörű és praktikus végeredményhez.
Egy kertben általában nem kevés füves terület található, amelyen sétálunk, játszunk a gyerekeinkkel vagy épp napozunk. A kerttulajdonosok többsége tisztában van azzal, hogy a gondozott füves területnek megvannak a maga előnyei amellett, hogy gyönyörűen mutat. Ha autóval is közlekednénk a gyep egy részén, erre az esetre egy remek megoldás a gyeprács. Adódik a kérdés: műanyag vagy beton gyeprácsot válasszunk?
Mindenki álma egy szép, gondozott kert, ahol pihenhet, és/vagy éppen megtermelheti a családja számára fontos zöldségeket, gyümölcsöket. Így állj neki a tervezésnek!
Ha 150-200 nm-en összefüggő gyommező alakul ki, csak glifozát hatóanyagú totális gyomirtó szer alkalmazása jelent megoldást, mivel a nyírásokkal a gyökértörzset folyamatosan erősíti. A gyomirtást legalább 10-15 cm magasságnál, tapadásfokozó anyag hozzáadásával kell kijuttatni. A kezelés után a kezelt területen legalább 20-25 napig sem fűnyírás, sem talajmunka nem végezhető! Üdvözlettel: Növényorvos Glifozát hatóanyagú gyomirtó szer 2017-ig használható
Kedves Marika! Sok oka lehet: rossz a növény minősége, kevés víz, sok víz, nem megfelelő teleltetés stb. Ha lehet ki kell ültetni a kertbe, majd ősszel betakarni, mert fagyérzékeny növény. Ha viszont cserépbe tartja, akkor át kell ültetni nagy cserépbe, és rendszeres öntözés mellett erkélyre, vagy kertbe ki kell rakni és fagymentes helyen (8-15 C) átteletetni.
Kedves Kérdező! Ha lehetséges, szeretnék az elváltozásról, ill. az egész növényről egy képet kérni! Köszönöm. Növényorvos
Kedves Detty! Habár van növényházi termesztés is, de akkor sincs most szezonja a levendulának. Június előtt nehéz lesz találniuk. Esetleg kérdezzenek meg egy termesztőt: http://levendula-elado.blog.hu
Kedves Magdi! A ládákat átcsiszolás után időjárás és UV álló falazúrral le kell kezelni (sadolin, xyladecor, lazuran). A kezelés után, legalább 2 hetet várjon a földdel való feltöltéssel, nehogy a festékben lévő anyagok kárt tegyenek a növényekben. Jó továbbá, ha a ládák lábakon állnak, hogy a víz ne álljon meg alatta. Belülről lehet fóliával bélelni. Ez a legegyszerűbb, de ne jusson át a víz a fólián, mert a fa és a fólia között penészedhet. Néhány, napos fekvésbe való mutatós virág: macskafarkú veronika, pompás kúpvirág, évelő díszgyertya, évelő kokárdavirág, sarkantyúvirág, paprikavirág, gyűszűvirág, margitvirág. A bársonyvirág is szép, de az nem évelő, saját magról újra lehet ültetni. Üdvözlettel: Növényorvos