6421. Ezek a leggyakoribb palántabetegségek
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordulhat, hogy felnyurgul, eldől a palánta, esetleg foltok jelennek meg a leveleken. Mutatjuk, hogyan előzhetjük meg!
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordulhat, hogy felnyurgul, eldől a palánta, esetleg foltok jelennek meg a leveleken. Mutatjuk, hogyan előzhetjük meg!
Költözés, felújtás vagy éppen megújulás? Akkor ezt a cikket neked találták ki! Mindenki számára eljön az idő, hogy átalakítja nappaliját, ami általában a családok egyik központi helysége. Ebből kifolyólag érdemes odafigyelni, hogy egységes arculatot kapjon, ahol jó eltölteni az időt.
Kerttervezés alkalmával sok tulajdonos nem engedheti meg magának, hogy a művelethez szakembert fogadjon fel. Elegendő időt és energiát rászánva azonban mindenki képes lehet saját maga megalkotni álmai kertjét – cikkünkben összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a gyönyörű és praktikus végeredményhez.
Egy kertben általában nem kevés füves terület található, amelyen sétálunk, játszunk a gyerekeinkkel vagy épp napozunk. A kerttulajdonosok többsége tisztában van azzal, hogy a gondozott füves területnek megvannak a maga előnyei amellett, hogy gyönyörűen mutat. Ha autóval is közlekednénk a gyep egy részén, erre az esetre egy remek megoldás a gyeprács. Adódik a kérdés: műanyag vagy beton gyeprácsot válasszunk?
Mindenki álma egy szép, gondozott kert, ahol pihenhet, és/vagy éppen megtermelheti a családja számára fontos zöldségeket, gyümölcsöket. Így állj neki a tervezésnek!
Kedves Kérdező! A kő forgalmazójától kellene megérdeklődni a kő eredetét. Ha ugyanis valódi márvány, akkor abból keménysége folytán valószínűleg nem fog kioldódni PH módosító anyag, ha viszont koptatott mészkő akkor én nem kockáztatnék, mert az lúgosít. Nyilván egy geológus tudna erre a kérdésre korrektül válaszolni.
Üdvözlöm! Azért nem hozott új hajtást, mert a rengeteg virág kötésébe és a belőlük fejlődő gyümölcs érlelésébe adta az energiát. Valószínűleg helytelenül volt metszve. A metszéssel mindig a termőegyensúly kialakítására/fenntartására törekszünk. Ha letermett el fog indulni a hajtásnövekedés, ilyenkor nem szabad metszeni, de jövő tavasszal, kihajtás előtt mindenképp el kell végezni azt. Megyeri Szabolcs
Kedves bonsai barátom! Ez a növény szabadföldi tartást igényel! Rövidebb ideig elviseli a lakáskörülményeket, de tartósan a növény pusztulását okozza. Javaslom, hogy sürgősen helyezze a szabadba. Erkélyen, esetleg szélesebb ablakpárkányon is megfelelő körülmények vannak a számára. Figyelembe kell venni, hogy télen igényli a pihenőidőt, ami azt jelenti, hogy a vegetációs időszak végén lehullajtja a leveleit és csak tavasszal hajt ki! Az üzletben fel kellett volna hívni erre a figyelmét! A helyes öntözése: amikor a föld felszíne száradást mutat, jól át kell nedvesíteni a talajt. Átlagosan naponta egyszer, kánikulai napokon reggel-este. A felesleges víz kifolyik az alul található nyíláson, de vízben nem állhat! Sok sikert! Katona Ervin
Tisztelt Kérdező! Az én véleményem szerint két külön probléma látszik a két képen, a kettévágott termés szerintem egyértelműen a Xanthomonas nevű baktérium, az egész diók pedig a Gnomonia nevű gombabetegség tüneteit mutatják! Mindkettő jelentős probléma! Közvetett védekezés lehet a fa kondícionális állapotának a javítása, a szellősebb korona kialakítása, közvetlen védekezés lehet a permetezés (fungicid, elsősorban réz tartalmú), ez utóbbi eljárás azonban a baktérium ellen gyakorlatilag hatástalan! Menjen el a www.parkfavedelem.hu honlapra, onnan esetleg segítséget tud kapni a probléma - ha nem is megoldására - enyhítésére! Érdemes megtekinteni az alábbi videókat>>
Ha egy növényre gondolunk, a sóvirág (Limonium) viszonylag igénytelen dísznövény, jól bírja a száraz aszályos időszakokat is. látatlanban arra tudok gondolni, hogy az előző hetek csapadékos időjárása következtében és a talaj szerkezete miatt tartósan nedves lehetett a talaj és a gyökerei elrothadtak. Könnyen nevelhető szárazvirágok a kertben