6436. A legjobb befektetések napjainkban
Akár komoly beruházás nélkül, mondjuk sportfogadás stratégiák alkalmazásával is képesek lehetünk egy kis mellékesre szert tenni a mindennapi munkánk mellett.
Akár komoly beruházás nélkül, mondjuk sportfogadás stratégiák alkalmazásával is képesek lehetünk egy kis mellékesre szert tenni a mindennapi munkánk mellett.
Lassan kezdődik a palántanevelő szezon. Azonban ahhoz, hogy szép és erős palántáink legyenek, érdemes beszerezni palántanevelő lámpát.
A kerti melegház ideális termék mind a lelkes háztulajdonosok, mind a kezdők számára is, akik most kezdik a növény-, gyümölcs- és zöldségtermesztést. A kerti melegház beruházással biztos lehet benne, hogy az évszaktól és az éghajlati viszonyoktól függetlenül termőre fordul a termés. Válassza ki tehát az igényeinek legmegfelelőbb kerti melegházat, és fogyassza el a finom gyümölcsöket bármikor!
Akárcsak a könyvelés, a bérszámfejtés is egy rendkívül fontos feladat egy cég életében, ahol alkalmazottak is vannak. Elvégre minden hónapban határidőre meg szeretnék kapni a szerződésben szereplő munkadíjukat. Ez pedig csak úgy lehetséges, ha ezek az összegek számfejtésre kerülnek az előírásoknak megfelelő módon.
Tejfölt házilag is lehet készíteni nagyon egyszerűen. Így állj neki!
Az eper (vagy inkább szamóca) igen tápanyagigényes növény és a vízigényét is érdemes komolyan venni, mivel vízhiány következtében leáll a fejlődése. A folyton termő eper/szamóca termesztésnek van egy közismert fortélya, mégpedig az, hogy az első néhány hétben megjelenő virágokat el kell távolítani, így jobb lesz a gyümölcsképzés, és a növény is jobban fogja érezni magát tőle. Szüret után is fontos a tápanyag-utánpótlás, a lombtrágyázást meghálálja a gyümölcs. Ha nem muszáj, akkor ne műtrágyázzuk. Ha mégis műtrágyázni szeretnénk, akkor tartsuk észben, hogy tápanyagigénye magas, sóérzékeny, tehát csak kloridmentes műtrágyák alkalmazhatók. (Az ideális N:P:K aránya 2:1:3)
Üdvözlöm! A keskenylevelű ezüstfa (Eleagnus angustifolia) szaporításánál jobb, ha egy ilyen hajtást kiemelünk és 20 cm-esre visszametszük, hogy a gyökér "elbírja" a növény tápanyag utánpótlását. Szerintem próbálják meg így, mert így biztosan sikerül! De ezen kívül lehet még bujtással és dugványozással is szaporítan!
Kedves kertészkedő! A mellékelt fényképek alapján úgy tűnik, hogy nem kap elég fényt. Próbálja megritkítani körülötte a növényzetet, és a virágzást elősegítő tápoldattal vagy trágyával kezelni.
Úgy tudom, őszibarack és kajszi kultúrákban kizárólag szüret után alkalmazható keleti és barackmoly ellen, és atkafelszaporító hatása miatt és mivel hamar hozzászokhatnak a kártevők, csak max 2-szer évente. Mivel egy gyakori kontakt szerről van szó, nagy a valószínűsége, hogy ezt azért nem mindenki tartja be. Van még lehetőség gyártónál érdeklődni, hogy mi a pontos ok, minden esetre ha már megtörtént, akkor nincs mit tenni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Ez valamilyen ásványi kiválás! Mivel a cserép is agyag (azaz Kalcium az alapja) és az öntözővíz is tartalmaz sok-sok oldott ásványi anyagot (magnézium, kalcium stb...) és ez lehet a jeleség oka. A vízkő is hasonlóan képződik.