641. Hogyan ültessünk ősszel növényeket? - Videó
A New Garden kertészetben a kertész bemutatja, mi a helyes növényültetési mód ősszel. Néhány fontos trükköt is elleshetünk az 5 perces videón.
A New Garden kertészetben a kertész bemutatja, mi a helyes növényültetési mód ősszel. Néhány fontos trükköt is elleshetünk az 5 perces videón.
A 2007-es árakhoz képest pár forinttal olcsóbban kapható idén a vilmoskörte. Az elkövetkező hetekben drágulás nem várható. Piaci árles 2008. szeptember elején.
A statisztika szerint az Európai Unió országaiban a gyerekek egyre kevesebb gyümölcsöt fogyasztanak. Ez is az egyik oka annak, hogy növekszik a túlsúlyos, kövér ifjak és leányok száma.
Vannak olyan lelkes hobbikertészek, akik nem tudják megállni, hogy a rendszeresnél is rendszeresebben locsolják szobanövényeiket. Mit ajánlunk nekik?
Pár hét alatt 100 Ft-ra csökkent a sütőtök ára a nagybani piacon. Két hónapig további áresés várható. Piaci árles 2008. szeptember elején.
Üdvözlöm! A képen a bal oldali katicabogár lárvának, a jobb oldali egy krumplibogár lárvának tűnik. Bio védekezést nem tudok ellenük sajnos, csak rovarölővel lehet ellenük védekezni.
Tisztelt Kertbarát! A képen a juhar fillosztiktás levélfoltosodása (gomba betegség) látható, mely csapadékos hüvösebb tavaszon szokott előfordulni. A növényt ilyenkor vegetációban permetezéssel tudjuk megvédeni, valamint az elhalt leveleket el kell távolítani, és elégetni. Permetezni a következő szerekkel lehet: Amistar, Dithane M-45, Topas 100EC, eredményesen. A permetezést nyáron 25 C fok alatt végezzük, mert a növény levelét perzseli. A növényvédőszer dobozán feltüntetett dózist használjuk permetezéskor, mert szintén károsodhat a növény. Jó kertészkedést! Üdvözlettel. Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Anna! A borostyán ellenálló és kevés fénnyel is beéri és még örökzöld is, illetve a lombhullató vadszőlőt javaslom. Ezek gyorsan nőnek és nem mérgezőek, bár a borostyánt a gyógyszeripar felhasználja.
Tisztelt Kertbarát! A képen a klivia növény látható, a levelén pedig napégés foltjai. A növény gyenge fényt, és félárnyékot kedveli. Télen mérsékelten, virágzáskor gyakrabban kell öntözni. Sajnos manapság az erős UV sugárzás során egyre gyakoribb tünet hogy a növények levele megég barna foltos lesz. A növényt együk félárnyékba mérsékelten az időjárásnak megfelelően öntözzük, és két hetente tápoldatozzuk. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A repedt részt össze kell húzni és összekötni, mintha egy sebet kötne. Össze fog nőni az ág, hiszen a növények oltásánál is működik ez a szisztéma!