6476. 5 növény, amire ha nem figyelünk, belepi az egész kertet
Kétszer is gondoljuk meg, mielőtt ültetnénk belőlük a kertünkbe. Mutatjuk!
Kétszer is gondoljuk meg, mielőtt ültetnénk belőlük a kertünkbe. Mutatjuk!
Nincsen jobb a saját kertünkben termesztett uborkának. Mutatjuk, hogyan érdemes termeszteni!
Az EcoEdu Egyesület egy gimnazista kezdeményezés, amely a környezetvédelemmel kapcsolatban három fontos cél megvalósításáért dolgozik. Ez a három cél a figyelemfelhívás, a tájékoztatás és a közösségépítés a fiatal generációk körében.
Miután kikeltek a paprika-és paradicsommagok, ezekre nagyon kell figyelni, hogy szépek és erősek legyenek a palánták.
A szerencsejátéknak Las Vegas és Makaó a két valódi fővárosa, de azért Európában is találhatunk jócskán számos kaszinót, melyeket abszolút érdemes meglátogatnia minden valódi szerencsejáték rajongónak. Most azokat az európai kaszinókat gyűjtöttük össze, amelyekben a legjobb élmény megpörgetni a rulett kerekeket, beülni a póker asztalokhoz, vagy a nyerőgépes játékok elé, és csak átadni magunkat a kasiznózás örömének.
A fenyőfélék nem őshonos fajok, nem kedvelik a hazai éghajlatot: a szélsőséges hőmérsékletű évszakokat, a száraz, forró nyarakat, a rendszeres alacsony páratartalmú levegőt, meszes talajokat. Csak rendszeres öntözés biztosítása mellett érdemes a tervvel foglalkozni. Próbálja meg megfogalmazni az elképzelt fa tulajdonságait: kifejlett fa mérete méterben (magasság, szélesség), növekedés erélye, rövid vagy hosszú tűs legyen a levele, a levelei sötétzöldek vagy hamvasak legyenek, fagytűrése, stb. Ezek után díszfaiskolai lerakatokban vagy weboldalaikon érdemes nézelődni, tájékozódni.
A leírás alapján arra gondolok, hogy hirtelen jelentkeztek a tünetek, tehát valamilyen negatív környezeti hatás érhette - hideg huzat vagy közeli, túl meleg radiátor, esetleg valamilyen kártevő-kórokozó, amelynek nyomait a levelek fonákján kell keresni... A hibiszkusz jobban szeret 20°C fok alatti, világos helyiségben telelni, majd tavasszal a szabadba állítani. Az addig esetleg felkopaszodott hajtásokat nyugodtan messe vissza, ettől csak dúsabb lesz növénye.
A hervadásnak több oka is lehet. A növény vagy természetes elvirágzásban van,túl meleg van, szállítás közben megfázott, bár ez utóbbi esetben rendszertelenül hullatná a virágokat. Igen jól fogta fel, a virágszárnak sem szükséges a víz, bár ha túl meleg van a lakásban (18 fok felett)akkor nedvesíteni kell a közeget de éppen csak egy kicsit. Pihenő,virágzó növényt felesleges tápozni arra ott a fejlődési időszak. üdv
Igen, egyértelműen a meleg szoba okozza a levélhullást. A mirtusz télen 5-10°C közötti világos helyet igényel. A földjét tartsuk nedvesen, de a pangó vizet kerüljük. Kora tavasszal ismét a szabadba állítható, a felkopaszodott részeket metszéssel alakíthatjuk.
Kép és bővebb leírás nélkül sajnos nem tudok segíteni, hiszen a növények szinte bármely környezeti tényező megváltozására sárguló-barnuló levelekkel reagálnak. Ha hirtelen jelentkeztek a tünetek, akkor lehet, hogy megfázott amíg Önhöz került, huzatot kapott, az ablaküveggel érintkezve hideghatás érte, de túlöntözés, szárazság, alacsony páratartalom, túl sok tápanyag is okozhat barna foltokat. Ki kellene deríteni, hogy melyik ok lehet a ludas, majd megszüntetni azt.