6501. Rangos nemzetközi díjat nyert a Folly
Nem először kapta meg a Folly ezt a rangos, nemzetközi díjat.
Nem először kapta meg a Folly ezt a rangos, nemzetközi díjat.
Az a szép zöld gyep – a mondás, ami legendássá vált, és aminek a tartalma a mai napig jelentős. Mert valahol titkon a legtöbben vágyják a rendezett, ápolt kertet, s vele együtt a gyepszőnyeget. Igen ám, de aki már mélyebben beleásta magát a témába, vagy szerzett gyakorlatot, az tudja, hogy a fűgondozás nem egyszerű, pláne nem prémium megvalósításban. Viszont akad egy megoldás, ami látványos, ami vonzza a tekinteteket, ami gyönyörű, mégsem jár együtt az ápolása idegeskedéssel. Hogy mire gondolunk? Mutatjuk!
A következő napokban nagyot fordul az időjárás. A virágzó gyümölcsfákra a legnagyobb veszélyt az éjszakai fagyok jelentik. Mutatjuk, hogyan lehet megmenteni a gyümölcstermést!
A tulipán az egyik legkedvesebb, legnépszerűbb tavaszi hagymás. Döbbenetes, hogy milyen drága volt ez a ritka példány.
Nagy fába vágja a fejszéjét az, aki saját maga szeretné felépíteni otthoni medencéjét. Ha valaki még soha nem tett ilyet, nem ásott egy hatalmas gödröt, annak egy kicsit ijesztő lehet az a sok-sok munka, ami ezzel jár. De ha lépésekre bontjuk, máris átláthatóbbá válik az egész.
Két féleképpen lehet a mocsári hibiszkuszt szaporítani: 1. magvetéssel, lassabb folyamat és nem biztos, hogy fajtaazonos növény lesz a kis magoncból 2. feltételes tőosztással ősszel vagy kora tavasszal. Ezt óvatosan kell csinálni!
Kedves Feri! A vitorlavirág szereti a heti két bőséges öntözést. Ha a cserépből szorosan, sűrűn jönnek a hajtások, akkor célszerű szétültetni több cserépbe, hátha segít!
A rózsákat lehetőség szerint októberben ültessük át. Az átültetés helyén tápanyagdús, humuszos földdel töltsük fel az ültetőgödröt és jól öntözzük meg. A rózsa tövét 15-20 cm vastagságban kupacoljuk fel földdel - ezt a felkupacolást tavasszal szüntessük meg. Tél végén, kora tavasszal metsszük a rózsát!
Hogy vajon mennyire sínyli meg a növény az átültetést, az attól is függ, hogy mekkora... de a szomorúfűz jó eséllyel túléli a bolygatást. Ősszel ültessük át, miután minden levelét lehullajtotta - azaz a nedvkeringése leállt - , vagy tavasszal rügyfakadás előtt.
A dión kétféle kártétel látható: a leveleken a dió szemölcsös gubacsatka kártétele látható. Ez ellen rügypattanáskor ajánlott permetezni atkaölő szerekkel, pl.: Flumite, Nissorun, Sanmite, Omite . A levelek kifejlődésekor, ha megjelennek a feltúnő sárga szemülcsök, tehát a felszaporodásuk eleján érdemes a kezelést megismételni. Bár jelenlétük feltűnő, látványos, általában a fákat nem veszélyeztetik a gubacsatkák. A diótermés zöld buroklevelének elfeketedését okozhatják kórokozók is, de élettani okok is. A képről ez nem állapítható meg. A dió héján belül a termés elpusztulása, aszalódása elszíneződés kiséretében elsősorban élettani okokra vezethető vissza.