6511. Murvafürt: ha ezekre figyelsz, rengeteg virággal hálálja meg!
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
Ahhoz, hogy az otthonunkban maximális kényelemben érezhessük magunkat, több mindenre is oda kell figyelnünk. Például arra, hogy milyen árnyékolástechnikai eszközök mellett tesszük le a voksunkat, hiszen azok nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy “élhetőnek” és komfortosnak érezzük a belső tereket.
Kíváncsi vagy, milyen termékeket vásárolnak a magyarok a legtöbbet tavasszal?
Nem mindegy tavasszal, mikor ültetjük az epret, ha azt szeretnénk, hogy szépen teremjen! Összegyűjtöttük, mire érdemes figyelni!
Tavasszal az örökzöld dísznövények is teljes pompájukban ragyognak - már, ha minden jól alakult a talaj mélyén. Ha azt látod, hogy a tuja, a babérmeggy vagy a leylandi ciprus besárgult, foltos és csenevész lett, akkor eljött a huminsavak ideje. Huminsavas talajjavítással sikeresen beindíthatod az örökzöldek öngyógyító folyamatait, és hamar visszanyerik megszokott színüket, erejüket.
Bűnösök lehetnek a takácsatkák: a kártevők kártételétől megsárgulhat a levelek felszíne. Egy idő után a levelek fonákján fehér hálószerű szövedéket fedezhetünk fel. Ezek a kitartó kártevők nem állhatják a magas páratartalmat, és elpusztulnak, ha a levelek fonákját rendszeresen vízzel permetezzük. Ha nem tapasztal ilyesmit, akkor a túlzott trágyázás is bűnös lehet. Trágyázáskor földje ne legyen száraz! Nyáron legyen a növény szórt fényben, hogy leveleit ne érje közvetlen déli napsugár, a tűző napfényen a levelek hegye szintén megsárgul. A talaja inkább nyirkos legyen, ne vizes!
Lehet. Télen pedig a talaj átfagyása ellen védekezhetünk úgy, hogy lombbal, mulccsal, fenyőkéreggel vastagon takarjuk. Hosszabb, csapadékmentes időjárás esetén, a fagymentes napokon öntözzük meg a növényeket. A napsütéses téli időben helyezzünk árnyékolót a növények köré és fölé. Ez lehet nádfonat, vagy Raschel háló. Majd, ha szépen megnőtt, újra és újra vágja le róla a nehéz oldalágakat. Ügyeljen arra, hogy ne közvetlenül a törzsnél vágja le. A növekedési fázisban (június, július, augusztus és szeptember hónapokban) is szabad még metszeni, de ezt követően csak a túl hosszúra nőtt hajtásokat vágja le.
Ne aggódjon, természetesen ki lehet ültetni!
A képről nem látom jól, hogy a tuja levelei a tövénél zöldek-e még, vagy már ott is elsárgultak. Ez esetben sajnos nem lehet mit tenni vele, ki kell vágni, mert elhalt. Ha azonban még nem teljesen elsárgult, mellékeltem egy cikket, amiben olvashat a tennivalókról. Remélem még megmenthető a tuja, mert nagyon szép az élő sövénye, ahogy a képről látom!
A Schefflerát nem nehéz nevelni, ha mérsékelten meleg helyen tartjuk, és vigyázunk, hogy hideg huzat ne érje. A korral felkopaszodik. Pajzstetű-érzékeny, különösen az új hajtásokra kell figyelni. Fontos, hogy vízzel permetezzük a leveleit. Átlagos meleg, télen legalább 13 °C. Ha lehet, kerüljük a 21 °C feletti hőmérsékletet is.Világos, közvetlen napsütéstől mentes helyen tartsuk. Egy kis árnyékhoz is alkalmazkodik.