6511. Murvafürt: ha ezekre figyelsz, tele lesz virággal
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
Ahhoz, hogy az otthonunkban maximális kényelemben érezhessük magunkat, több mindenre is oda kell figyelnünk. Például arra, hogy milyen árnyékolástechnikai eszközök mellett tesszük le a voksunkat, hiszen azok nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy “élhetőnek” és komfortosnak érezzük a belső tereket.
Kíváncsi vagy, milyen termékeket vásárolnak a magyarok a legtöbbet tavasszal?
Nem mindegy tavasszal, mikor ültetjük az epret, ha azt szeretnénk, hogy szépen teremjen! Összegyűjtöttük, mire érdemes figyelni!
Tavasszal az örökzöld dísznövények is teljes pompájukban ragyognak - már, ha minden jól alakult a talaj mélyén. Ha azt látod, hogy a tuja, a babérmeggy vagy a leylandi ciprus besárgult, foltos és csenevész lett, akkor eljött a huminsavak ideje. Huminsavas talajjavítással sikeresen beindíthatod az örökzöldek öngyógyító folyamatait, és hamar visszanyerik megszokott színüket, erejüket.
Üdvözlöm! Az ismerős tanácsa helyes! Ahol bejelölte, ott kell levágni. A léggyökér alatt 1 cm-el és gyökereztesse ki vízben, majd amikor már nagyobb a gyökér, mehet cserépbe.
Olyan dugványokat vágjon le a hajtásairól, melyek alsó vége nem teljesen fás, kissé még zöldes színű a szövete belül. Ezeket nedves talajban és félárnyékban tartva, nyár végére gyökereket fejleszt. Gyökereztetésre kiváló a perlit is, nedves perlitben a gyökeresedés sikeresebb, mint a földben. Télre még nem ajánlom a szabadba kiültetni, hanem cserépben fagymentes helyen teleltesse, hogy megerősödjön. Következő évben április végén már kiültethető végleges helyére.
Kecskerágó. Metszésről bővebben itt olvashat >>
A begónia gondozása egyszerű, ha elegendő friss levegőt biztosítunk számára (nem tudom, ez az irodában mennyire megoldott) Az elatior-hibridek (gondolom Önnnek is ez van, ez a leggyakoribb) sok fényt igényelnek, de a közvetlen napsütést nem viselik el. 21 °C fölött a bimbók lehullhatnak.A föld legyen mindig nedves, de soha ne vizes. Lágy, szobahőmérsékletű vizet használjunk, mert a begónia nem tűri a meszet. A növekedés időszakában hetente egyszer trágyázzuk.Nem látom a növénykét, de lehet, hogy minden baja van egyszerre, túl meleg, nincs friss levegő, túlöntözi, nem tápoldatozza, nem szedi le a beteg leveleket és emelett még lehet egy kis lisztharmat is rajta.
Tisztelt Kertbarát! A képen a hársfa levéldarázs kárképr látható, mely csak a hársfákon okoz károkat. Védekezni nem szükséges ellene. Más növényre nem jelent veszélyt. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu