6511. Murvafürt: ha ezekre figyelsz, rengeteg virággal hálálja meg!
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
Ahhoz, hogy az otthonunkban maximális kényelemben érezhessük magunkat, több mindenre is oda kell figyelnünk. Például arra, hogy milyen árnyékolástechnikai eszközök mellett tesszük le a voksunkat, hiszen azok nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy “élhetőnek” és komfortosnak érezzük a belső tereket.
Kíváncsi vagy, milyen termékeket vásárolnak a magyarok a legtöbbet tavasszal?
Nem mindegy tavasszal, mikor ültetjük az epret, ha azt szeretnénk, hogy szépen teremjen! Összegyűjtöttük, mire érdemes figyelni!
Tavasszal az örökzöld dísznövények is teljes pompájukban ragyognak - már, ha minden jól alakult a talaj mélyén. Ha azt látod, hogy a tuja, a babérmeggy vagy a leylandi ciprus besárgult, foltos és csenevész lett, akkor eljött a huminsavak ideje. Huminsavas talajjavítással sikeresen beindíthatod az örökzöldek öngyógyító folyamatait, és hamar visszanyerik megszokott színüket, erejüket.
Tisztelt D. Timi! A képen látható barnulás a növény módosult szervén látható az a túlöntözésre és a tápanyaghiányra utalnak. Ezt a növényt trópusi égövhöz hasonló klímán kellene tartani, mely nálunk félárnyékban, teráriumban üvegedényben tartva lehetséges. Csak akkor öntözzük a növény ha a közege nem túl nedves és kezd száradni az ültetőközege. Az üvegedényben pedig kevesebb párásítás mellet is egyenletesebb páratartalom érhető el. Ha nem kap elég rovartáplálékot akkor savanyú kémhatású tápoldattal kell lombtrágyázni tavasszal havonta egyszer. Az állott víz használata a káros ionok kicsapódása után megfelelő a növény számára. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Ha jó minőségű és friss, akkor két hétig eltartható, úgy hogy minőségéből nem veszít.
Kedves Andrea! A mogyorót ideiglenesen lehet dézsában tartani, mert gyorsan nő és nagy lesz. MAximum kettő évig szerintem . Dézsában sok fajt lehet tartani, de arra nagyon figyeljen, hogy télen is öntözze hetente kevés vízzel, akár fagy, akár nem. Erre azért van szükség, mert a napsütés hatására elkezd a növény fotoszintetizálni, amihez sok víz kell. Néhány faj, amit javaslok: Buxus (Buxus), kecskerágó (Eunonymus sp.), korallberkenye (Fotinia), törpefenyő (Pinus mugo), törpe babérmeggy (Prunus) stb, de lehet futóepret, paprikát és egyéb zöldségeket.
Tisztelt Valcsi! Igen a leírtak szerint ezek a levéltetvek elég jól elszaporodtak. A felsorolt védekezési módók a kezedetleges egy két egyed esetén jók, de csak részben gyéríti a levéltetveket. A hatékonyabb védekezés érdekében a kémiai vegyszeres védekezést ajánlom. Ha enyhe idő van akkor a teraszra ki kell vinni a növéyneket és a következő rovarölő szerrel érdemes lepermetezni lefújni a növényeket. A levéltetvek ellen jó hatásfokkal védekezhetünk az Actara SC, a Karate 2,5WG, és Mospilan 20SP szerekkel. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Döme! A képek alapján Monilia. Az előző válaszomban leírtam Önnek a teendőket!