6511. Murvafürt: ha ezekre figyelsz, rengeteg virággal hálálja meg!
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
Ahhoz, hogy az otthonunkban maximális kényelemben érezhessük magunkat, több mindenre is oda kell figyelnünk. Például arra, hogy milyen árnyékolástechnikai eszközök mellett tesszük le a voksunkat, hiszen azok nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy “élhetőnek” és komfortosnak érezzük a belső tereket.
Kíváncsi vagy, milyen termékeket vásárolnak a magyarok a legtöbbet tavasszal?
Nem mindegy tavasszal, mikor ültetjük az epret, ha azt szeretnénk, hogy szépen teremjen! Összegyűjtöttük, mire érdemes figyelni!
Tavasszal az örökzöld dísznövények is teljes pompájukban ragyognak - már, ha minden jól alakult a talaj mélyén. Ha azt látod, hogy a tuja, a babérmeggy vagy a leylandi ciprus besárgult, foltos és csenevész lett, akkor eljött a huminsavak ideje. Huminsavas talajjavítással sikeresen beindíthatod az örökzöldek öngyógyító folyamatait, és hamar visszanyerik megszokott színüket, erejüket.
Kedves János! Az az igazság, hogy virágzáskor szigorúan tilos permetezni! Február vége, március eleje a megfelelő, virágzás előtt! A tápozás jó, viszont még permetezni, csak akkor kell, ha megjelenik valamilyen kártevő, esetleg kórokozó.
Tisztelt Mester Antal! A képen a zamio pálma részleges túlöntözésének vagy a huzat tünete látható. A növényt félárnyákos, árnyákos helyen tartsuk mérsékleten öntözzük csak akkor amikor a talaja tényleg kiszáradt a kaspóban tatrva pedig figyeljük hogy pangó vizbe a cserép ne álljon mert az szintén túlöntözés tüneteit és gyökérrothadást okozhat. A növény érzékeny a közvetlen huzatra is. A tápoldatozásnál figyeljünk a hogy ne adagoljuk túl a tápoldatot mert az is a levelek égéséhez sárgulásához vezethet. A növény az átültetést nehezen viseli csak akkor ültessük át ha a gyökerei kilógnak a cserépből. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A képen két kórokozó kárképe lehetséges az egyik a csonthéjasok moniliás betegsége a másik az újonnan rendszerezett csonthéjasok fitoplazmás betegsége lehet. Az előbbi ellen a tavaszi ősz rezes (Bordói lé, Rézoxiklord) lemosópermetezéssel és avegetációban pedig a Dithane M-45, Chorus 50WP, valamint a Topas 100EC szerekkel lehet védekezni. A másik betegség ellen csak megelőzve tudunk védekezni egészséges csemetefa ültetése, és a vektorok elleni (szilva levélbolha) permetezéses védekezés lehet megoldás. A permetezés előtt az élő részig vissza kell vágni a fát és le kell permetezni. A jövőben a barackfákat ne terheljük túl, végezzük el a gyümölcsritkítást, és minden évben hasonló mennyiségű gyümölcsöt hagyjunk a fán az ágakon 20cm-ként 1db gyümölcs. A fa túlterheklése legyengíti a növényt, amin sokkal könnyebben megjelennek betegségek virusok, baktériumok és gombák. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Kertbarát! Az említett hibrid a hidegtűrőségi besorolása alapján körülbelül -18°C-ig fagyálló.
Kedves Bernadett! A képek alapján én boglárka cserjének (Kerria japonica) gondolom. Nagyon jellemző a levele. A szél, madár, esetleg egy lehulló darab ág is képes a szaporodásra.