6511. Murvafürt: ha ezekre figyelsz, rengeteg virággal hálálja meg!
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
Ahhoz, hogy az otthonunkban maximális kényelemben érezhessük magunkat, több mindenre is oda kell figyelnünk. Például arra, hogy milyen árnyékolástechnikai eszközök mellett tesszük le a voksunkat, hiszen azok nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy “élhetőnek” és komfortosnak érezzük a belső tereket.
Kíváncsi vagy, milyen termékeket vásárolnak a magyarok a legtöbbet tavasszal?
Nem mindegy tavasszal, mikor ültetjük az epret, ha azt szeretnénk, hogy szépen teremjen! Összegyűjtöttük, mire érdemes figyelni!
Tavasszal az örökzöld dísznövények is teljes pompájukban ragyognak - már, ha minden jól alakult a talaj mélyén. Ha azt látod, hogy a tuja, a babérmeggy vagy a leylandi ciprus besárgult, foltos és csenevész lett, akkor eljött a huminsavak ideje. Huminsavas talajjavítással sikeresen beindíthatod az örökzöldek öngyógyító folyamatait, és hamar visszanyerik megszokott színüket, erejüket.
A szőlőre jellemző. hogy gyökerei nagyon mélyen fúródnak a talajba, ezért a 25 éves tőkéket már átültetni nem lehet, s mivel az oltás vagy szemzés is nagy gykorlatot igénylő szaporítási mód, ajánlanám, hogy szerezzen be egy kertészetből 1-2 csemegeszőlő fajtát, s közben lehet kisérletezni az oltással is. Évelő növényeket elvirágzás után, de még jóval a fagyok előtt lehet átültetni.
A mellékelt cikkekből jól látható, hogy a sárgulásnak sok oka lehet. A fenyőknél gyakran a tápanyaghiány tünetei jelentkeznek ilyen formában. Ennek oka lehet az egyoldalú műtrágyázás, vagy ha a talaj túl meszes vagy túl savas. A nem megfelelő pH-érték ugyanis akadályozza a egyes elemek felvételét. Vashiány esetén a hajtáscsúcs levelei sárgulnak, ha a hiány sokáig tart a levelek a szélükön száradni kezdenek - ez a vasklorózis. Súlyos esetben vas tartalmű lombtrágyával kell kezelni a fát.
Ez a csapadékos időjárás nagyon kedvez a gombák elszaporodásának, valószínű a botrítisz támadta meg a termést. Talán lehet ellene permetezés nélkül is védekezni, ha szellősebb helyet keres a cserépnek, s ha nem hagyja teljesen sűrűn bebokrosodni a növényt.
Szobanövényeink a hirtelen levegőváltozásra vagy ha hirtelen a napra tesszük őket megéghetnek, elejét vehetjük, ha növényünket folyamatosan szoktatjuk át a naposabb helyre. Ha kártevők lepték el növényét az ellen permetezéssel kell védekezni, valószínű pajzstetvek a látogatók. Alábbi cikkünkben olvashat a pejzstetvekről és az ellenük való védekezésről:
A növény amire gondolhat valószínű, hogy egy évelő madársóska faj. Az alábbi cikkben megtalálja, hogyan lehet megszabadulni tőle!