6526. Paprika- és paradicsompalánta gondozása: erről semmiképpen se feledkezz el!
A paprika és paradicsom palánta amikor már elég nagy, ezt kell vele tenni, és meghálálja! Mutatjuk!
A paprika és paradicsom palánta amikor már elég nagy, ezt kell vele tenni, és meghálálja! Mutatjuk!
A szíj cseréjével klasszikussá, sportossá vagy divatossá teheted az órádat, de a legelegánsabb és legtartósabb megoldást a bőrszíjak nyújtják, amelyek prémium megjelenést kölcsönöznek Apple Watch-odnak.
A csörlők különféle méretű és terhelhetőségű emelőberendezések, amelyek használatával nehéz terheket lehet emelni és mozgatni. Azonban nem minden csörlő ugyanolyan, és fontos, hogy megfelelően válasszuk ki a számunkra legmegfelelőbbet. Mutatjuk, hogyan tehetjük ezt meg!
A tervezéssel és a munkálatokkal járó rengeteg tennivaló árnyékában gyakorta bele sem gondolunk, ám az építési hitel mellé is érdemes életbiztosítást kötni. Egy saját ingatlan megszerzése mindig komoly döntés és különösképp igaz ez, amikor az alapoktól te valósítod meg otthonod. Nagyobb ház esetében az építkezés akár évekig is tarthat, ez idő alatt pedig folyamatos felügyeletre és aktív közreműködésre van szükség, hiszen a kivitelezők koordinálása is rád hárul. A tetemes költségek finanszírozásához a legtöbben banki kölcsönt is igénybe vesznek, ám arra már aránylag kevesen gondolnak, hogy kellő védelemmel is rendelkezzenek. Tudniillik egy építési hitel esetében a futamidő akár 10-20 év is lehet, ha pedig ez idő alatt történik valami, legyen az egy súlyosabb betegség, baleset, vagy épp tragédia, akkor a fennmaradt hátralék rendezése a családtagokra hárul.
Krumplit könnyebb termeszteni, mint hinnénk. Összefoglaltuk, mire kell figyelni!
Nem igényel öntözést az őszi csapadék elegendő nekik. A hagymások alapból nem szeretik a sok vizet. Virágzáskor lehetséges az öntözés de csak mértékletesen
A levélsárgulás és levélhullás oka valószínűleg tápanyaghiány, főleg nitrogén és/vagy túlöntözés (nem kell minden nap öntözni). Ritkán, kevés vízzel és lehetőleg tányérba öntve, felszívatva kell öntözni, tápoldatozni.
Kedves Érdeklődő! Nem tudom, hogy mikor szokták metszeni, hogyan öntözik, de ha az alábbiakat betartják, virágozhat újra növényük: A hortenzia árnyékos, hűvös helyen fejlődik megfelelően, nem bírja a tűző napot. Nyáron is legyen a földje mindig nedves, ne hagyjuk kiszáradni. Ne csapvízzel öntözzük, ehhez csak lágy vizet vagy esővizet használjunk. Áprilistól a nyár végéig hetente egyszer adjunk neki tápoldatot, amelyben literenként 2 gramm nitrogén-foszfor-kálium tartalmú tápsó van. Októbertől folyamatosan csökkentsük az öntözést és a tápoldatozást. Télen takarjuk be a hortenzia tövét, hogy védjük az erősebb fagyoktól. A többéves bokrokat metsszük vissza 40 cm-esre, hogy új hajtásai fejlődjenek, és dúsabb legyen. A hortenzia a rendszeres metszéstől gazdagon virágzik. Ne ősszel vágjuk vissza, mert az üreges szárába befolyó víz megfagyva kárt tehet a növényben, inkább tavasszal metsszük vissza.
Ha túl sok alma van a fán a gyümölcs apró marad, kézzel vagy hormonhatású szerekkel végzett ritkítása szükséges lett volna. Arra kell törekedni, hogy a gyümölcs legalább 70 mm átmérôjû legyen. De természetesen az idei aszályos időjárás is befolyásolta a gyümölcsök méretét.
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell. Részletek a cikkben: http://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/kertepites-szaradas-didimaszcella-tuja/2198/