6526. Paprika- és paradicsompalánta gondozása: erről semmiképpen se feledkezz el!
A paprika és paradicsom palánta amikor már elég nagy, ezt kell vele tenni, és meghálálja! Mutatjuk!
A paprika és paradicsom palánta amikor már elég nagy, ezt kell vele tenni, és meghálálja! Mutatjuk!
A szíj cseréjével klasszikussá, sportossá vagy divatossá teheted az órádat, de a legelegánsabb és legtartósabb megoldást a bőrszíjak nyújtják, amelyek prémium megjelenést kölcsönöznek Apple Watch-odnak.
A csörlők különféle méretű és terhelhetőségű emelőberendezések, amelyek használatával nehéz terheket lehet emelni és mozgatni. Azonban nem minden csörlő ugyanolyan, és fontos, hogy megfelelően válasszuk ki a számunkra legmegfelelőbbet. Mutatjuk, hogyan tehetjük ezt meg!
A tervezéssel és a munkálatokkal járó rengeteg tennivaló árnyékában gyakorta bele sem gondolunk, ám az építési hitel mellé is érdemes életbiztosítást kötni. Egy saját ingatlan megszerzése mindig komoly döntés és különösképp igaz ez, amikor az alapoktól te valósítod meg otthonod. Nagyobb ház esetében az építkezés akár évekig is tarthat, ez idő alatt pedig folyamatos felügyeletre és aktív közreműködésre van szükség, hiszen a kivitelezők koordinálása is rád hárul. A tetemes költségek finanszírozásához a legtöbben banki kölcsönt is igénybe vesznek, ám arra már aránylag kevesen gondolnak, hogy kellő védelemmel is rendelkezzenek. Tudniillik egy építési hitel esetében a futamidő akár 10-20 év is lehet, ha pedig ez idő alatt történik valami, legyen az egy súlyosabb betegség, baleset, vagy épp tragédia, akkor a fennmaradt hátralék rendezése a családtagokra hárul.
Krumplit könnyebb termeszteni, mint hinnénk. Összefoglaltuk, mire kell figyelni!
Kedves Érdeklődő! A citrusok nagyon érzékenyek a teleltetésre, itt mindent megatlál, hogy hogyan kell szakszeűen telelteni:felkészülés a teleltetésre >> Citrusfélék csoportosítása teleltetési hőmérséklet alapján >> A citrusfélék „behordása” >> Tennivalók a teleltetés során >> Leggyakrabban elkövetett nevelési hibák összefoglalása >> A butzogányfa igénytelen növény, de talán túl meleg helyen telelteti, íme a részletes gondozási útmutatója: Igénytelen szobanövény Mexikóból. Jellegzetes, elefántlábra vagy palackra emlékeztető megvastagodott törzsében vizet tárol (ezért nem baj, ha néha kiszárad a földje), hosszú vékony, ívben visszahajló levelei akár 60 cm-re is megnőhetnek, fűcsomószerű bozontot alkotnak a törzs tetején. A kéreg is vastag és repedezett, ez is az elefánt bőrére emlékeztet. Lassú fejlődésű, modern környezetben igen mutatós. Figyeljünk arra, hogy nyugodt háttér elé kerüljön, ami kiemeli a levélzet finomságát. Világos, de ne napos helyre tegyük, nyáron melegben, télen hűvösben, min. 10°C-on tartsuk. Közepes mennyiségű vizet igényel, de télen ezt csökkentsük. A túlöntözés, pangóvíz tőrothadást és a növény halálát is okozhatja! Bírja a központi fűtést, nyáron a szabadban is állhat. Elég 3-4 évente átültetni.
Igen, tartható, de jól megvannak laksában is.Egy kis gondozás >>
Kedves Laci! A képen egy sárkányfa (Dracena) látható. Egy korábbi cikkünket szeretném a figyelmébe ajánlani, ebben minden kérdésre választ kap, de ha még esetleg fel merül bármilyen kérdés, kérem írjon! Az egyenletes fejlődés érdekében a legjobb a sárkányfa számára a félárnyékos hely, ahol a növényt közvetlen napfény csak a nap leghidegebb óráiban éri. Szerintem egyszerűen túlöntözi... A talajt tartsuk nyirkosan, de kerüljük a túlzott öntözést is, mindig hagyjuk a földjét száradni pár napig két öntözés között. Túlöntözéskor könnyen megindulhat a gyökérrothadás. A téli hónapokban kevesebbet öntözzük, főként, ha a hőmérséklet nagyon alacsony. A sárkányfa kedveli a párás levegőt. Helyezzük cserepét agyaggolyókkal teli tálcára. Rendszeresen permetezzük vízzel, ügyelve, hogy a levelei megszáradjanak, mielőtt közvetlen napfény éri őket. Érzékeny a takácsatkára és az üvegházi molytetűre. Fény hiányában és hűvös száraz helyen a levelek csúcsa elszárad. Ha a sárkányfa túl kevés fényt kap csökkenhet a levelek színének intenzitása.A hirtelen levélhullás a szárazságnak a vízhiánynak vagy a nedvességhiánynak köszönhető.
Üdvözlöm! A képen egy rákvirág (Aglaonema sp.) látható. Rendkívül igénytelen növény: a félárnyékot szereti, a napon kifakul és lekókad. Közepes vízigényű, ne öntözze túl. egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani, itt mindenre váalszt talál: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-s-m-meret/rakvirag-aglaonema-crispum/512/
Kedves Érdeklődő! Jó lenne egy fénykép, de elképzelhető, hoyg palántadőllésel állunk szemben. A palántadőlés már itt az oldalon is több cikkben említésre került, de részletesen magáról a betegségről még nem írtam. A sűrűn vetett palántaállományban nedves, meleg körülmények között fellépő betegség. A zöldségfélék - káposzta, paradicsom, paprika, retek, zeller stb. és a dísznövények palántáinak gyökérnyakán fekete elszíneződés látható és a nyakrész beszűkül. A gyökér és a szár megpuhul, elpusztul a palánta. Ezt a nagy károkat okozó betegséget több gomba (Pythium spp., Rhizoctonia s., Alternaria a., Fusarium spp.) együttesen okozzák. A kórokozók többsége a talajból fertőz, de némelyik a maggal is terjed. Fejlődésükhöz nedvesség, magas páratartalom és magas hőmérséklet szükséges. Ezek a gombák a talaj felső sekély rétegében szaporodnak, kedvező feltételek között nagyon gyorsan. Ha a föld felső rétege száraz, nem tudnak kifejlődni, tovább terjedni.Hatására a szép erős magoncunk egyik napról a másikra elfekszik, és a szára feltűnően elvékonyodott, esetleg barnás színűvé vált, elnyálkásodott. Ha ez a gombás betegség megjelent, sokkal nehezebb a megállítása, mint a védekezése ellene. Vannak szabályok, melyeket ha betartunk, jó eséllyel indulhatnak a magoncaink.- jó vízelvezetés biztosítása. Ha a növénykék sokáig állnak a vízben, állandóan nedvesen vannak, a gombás megbetegedések könnyebben megjelennek.- túl nedves és meleg.- túl magas páratartalom. Miután kikeltek a magok, megjelentek a sziklevelek, csökkentsük a páratartalmat. Egy kis fokozatra állított ventilátor ilyenkor nagy segítséget jelent. Az állandó légmozgástól hamarabb felszáradnak a magoncok.- fényhiány. Gondoskodnunk kell a megfelelő fényről. - tiszta ültetőközeg. Sok esetben nem fordítunk kellő figyelmet a steril ültetőközegre. A kerti föld továbbnevelésre alkalmas lehet, de a palántáinknak nem biztos, hogy megfelelő.- steril homok, vagy apró kavics. Miután a magokat elvetettük, finoman szórjunk rájuk tiszta homokot, vagy apró szemcséjű zúzott követ. A homokon, köveken hamar lefolyik a nedvesség, így a növények szára is hamarabb szárad meg.- megelőzés. Naponta kamillateával spricceljük meg a növénykéket, vagy ültetéskor a talaj felszínére szórhatunk őrölt fahéjat vagy őröl faszenet (hűtő szagtalanítója). Gombás megbetegedések megelőzésére mindegyik szer hatásos. - vegyi védekezés. Dithane M45 2%-os oldatával való beöntözés.- biológiai védekezés a palántadőlés ellen: a palánta nevelőágy talaját öntözzük zsurlóteával. Bővebben: A paradicsom palánta betegségei