6526. Paprika- és paradicsompalánta gondozása: erről semmiképpen se feledkezz el!
A paprika és paradicsom palánta amikor már elég nagy, ezt kell vele tenni, és meghálálja! Mutatjuk!
A paprika és paradicsom palánta amikor már elég nagy, ezt kell vele tenni, és meghálálja! Mutatjuk!
A szíj cseréjével klasszikussá, sportossá vagy divatossá teheted az órádat, de a legelegánsabb és legtartósabb megoldást a bőrszíjak nyújtják, amelyek prémium megjelenést kölcsönöznek Apple Watch-odnak.
A csörlők különféle méretű és terhelhetőségű emelőberendezések, amelyek használatával nehéz terheket lehet emelni és mozgatni. Azonban nem minden csörlő ugyanolyan, és fontos, hogy megfelelően válasszuk ki a számunkra legmegfelelőbbet. Mutatjuk, hogyan tehetjük ezt meg!
A tervezéssel és a munkálatokkal járó rengeteg tennivaló árnyékában gyakorta bele sem gondolunk, ám az építési hitel mellé is érdemes életbiztosítást kötni. Egy saját ingatlan megszerzése mindig komoly döntés és különösképp igaz ez, amikor az alapoktól te valósítod meg otthonod. Nagyobb ház esetében az építkezés akár évekig is tarthat, ez idő alatt pedig folyamatos felügyeletre és aktív közreműködésre van szükség, hiszen a kivitelezők koordinálása is rád hárul. A tetemes költségek finanszírozásához a legtöbben banki kölcsönt is igénybe vesznek, ám arra már aránylag kevesen gondolnak, hogy kellő védelemmel is rendelkezzenek. Tudniillik egy építési hitel esetében a futamidő akár 10-20 év is lehet, ha pedig ez idő alatt történik valami, legyen az egy súlyosabb betegség, baleset, vagy épp tragédia, akkor a fennmaradt hátralék rendezése a családtagokra hárul.
Krumplit könnyebb termeszteni, mint hinnénk. Összefoglaltuk, mire kell figyelni!
Üdvözlöm! Mély cserépbe ültesse, gyorsan nő nagyon. A föld ne száradjon ki arra figyeljen. Vigye be télre, világos helyen teleltesse, 18-20 C-on. Mivel Európába nemrég került be, ezért nagyon kevés információ áll rendelkezésre.
Üdvözlöm! A goji ha virágzott akkor biztosan fog bogyót hozni, de türelemmel ki kell várni. A virág elszárad, majd ebből lesz termés, azaz a bogyó. A gránátalma kétlaki, azaz amikor kicsinek vesszük, nem lehet tudni, hogy porzó-e, vagy termő. A virágzáskor lehet látni, hogy mi lett belőle. A termő virág szimpla általában, a porzó szép dupla virágú szokott lenni. Ha Önnek ilyen szép, dupla virágú, akkor porzó. Ültessen egy termő növényt is, ezt nagyobb növényeknél a kertészeti árudákban meg tudják mondani!
Kedves Csilla! A hasadást, illetve üregeket a fáknál gombaölő és baktérium ölő szerrel szoktuk lekezelni és purhabbal ki kell tölteni a rést, lyukakat. Miután megszáradt a hab, a felesleget le kell vágni egy éles késsel!
Üdvözlöm! Szerintem ez egy szerecsendió palánta (Myristica fragrans). Meleg kedvelő 25-30 C-ot szeret, nagy a vízigénye és szereti a napot.
Kedves Ildikó! Amin termés van, az egészen biztosan termő! Javaslom, hogy telepítsen porzós egyedet és akkor az ivararány megfelelő lesz. Ha a termőből hajtott ki hajtás, akkor biztosan az új hajtás is termő lesz.