6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Valószínű, hogy a csoda sövény-ként árult turkesztáni szilre gondol, melyet 59 Ft/tő áron kínáltak. (Persze csak 1000 db feletti megrendelés esetén). Valóban ellenálló és gyors növekedésű fajta, de nem érdemes 1-2 év alatt ilyen magasra engedni. Szép sövény több éves neveléssel, rendszeres nyírással nevelhető belőle. A tuja sövénynél mindenképp ellenállóbb és tájképbe illőbb.
A hibiszkusz rendkívül magas víz és tápanyagigényű növény. Nyáron szeret a szabadban, míg télire világos, 12-14°C- os helyiséget igényel. Mivel nem jól viseli az áthelyezést, ilyenkor gyakran lehullajtja rügyeit, virágait. <p>Ha bimbóit annak ellenére is hullajtja, hogy cserepét máshova helyeznénk, az annak a jele, hogy több tápanyagot kíván. De téli pihenője alatt a hideg és a száraz levegő is virághullást okozhat. Megmetszve azonban a következő évtől még gazdagabb virágzásra serkenthető.
A képen sajnos nem igazán jól látható maga a forma, de megfelelő ápolás és rendszeres nyírás mellett a legtöbb örökzöld alkalmas különböző formák kialakítására.
Szőlész kollégám azt tanácsolta, hogy az öt éves szőlőtőkét még érdemes felcsirkézni, mert még fiatal tőkének számít, a téli időjárás pedig elég kiszámíthatalan, az extrém hideg még károsítaná.
A fa törzsén egy zuzmó látható, ami különösebb problémát nem okoz a fának. Ha zavaró mértékben benövi a fát, akkor dörzsikefével el lehet róla távolítani.