6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Természetesen lehet szaporítani. Legegyszerűbb módszer a sarjleválasztás, de lehet gyökér és levéldugványozást is végezni róla. Nagy ritkán magot is érlel, ezt is el lehet vetni.
Sajnos általában kiszárad az Erica (vagy sokszor csarab nevű rokona), ha ősszel nem td rendesen begyökerezni vagy nincs rendszeresen, a fagymentes időben ötözve-ápolva. Bár nem látom a növényt, a leírása alapján azt gondolom, hogy teljesen kiszáradt. Próbálja meg visszametszeni, ha nem lát benne életet, mehet a komposztra.
Valóban létezett olyan szer, amiről ír, de EU rendelet alapján a forgalmazása ma már tilos. Helyettesítő szerként alkalmazhat olyan hasznos szervezeteket (fonálférgeket), melyek egyensúlyban tartják a kertjének talaját és nem veszélyes a környezetre sem. Ajánlom figyelmébe alábbi cikkünket:
A sárguló leveleket (a teljes lombozatot) permetezze le 2-3 hetente Wuxal mikroelemekkel kombinált lombtrágya 0,2 - 0,4 %-os oldatával. A kezeléseket augusztus végén be kell fejezni. Ha tápelem hiány idézte elő a sárgulást, a kezelések hatására a levelek visszazöldülnek.
A ciklámen kedveli a savanyú talajt, de a meszesben is megél gond nélkül. Tehát nyugodtan használja a földkeveréket!