6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Mindkét növény Agave americana. Nagyobb edényekben kellene tartania. Nyáron , ha van kertje, süllyessze a talajba cserepestől. -4C°-ig bírják a hideget, de ezt ne várja meg, mert a fagyos földből bajos lesz kiszedni. Télen tartsa hideg, akár sötétebb helyen is. Szeretik a tápanyagban dús földet és a vizet is, a téli időszak kivételével. Ficzere Miklós
Az idősebb egyedeken a kéreg hosszában repedezetté válik. Az idősebb fák kérgén sok repedés, barázda, ránc látható. De az olasz körtepajzstetű - mert a diófa nedvét szívja- a levelek kisebbek maradnak és sárgán pettyesek. A megtámadott fa kérge is gyakran repedni kezd.
A túlzott mértékű tápanyag-utánpótlás is káros, mivel a nagy mennyiségű nitrogén túlságos mértékben serkenti a fiatal hajtások növekedését. Ugyanígy ügyeljünk a helyes öntözési módszerek betartására és a betegségek elleni védekezésre. Ha a kártevők nem szaporodtak el túlságosan, gyakran elegendő egyszerűen vízbe fojtani a levéltetveket úgy, hogy az egész növényt egy vödör langyos vízbe merítjük. Ez a módszer természetesen nem alkalmazható frissen átültetett vagy nagy méretű növények esetében. Ha kémiai védekezési módot választunk, ne feledjük, hogy egyes növények érzékenyek bizonyos vegyszerekre, a levéltetvek pedig ellenállóvá válhatnak, ha ugyanazt a vegyszert, pl. a Derrist (tubagyökér) túl gyakran használjuk. A használni kívánt terméket gondosan válasszuk ki, a használati utasításnak megfelelően alkalmazzuk, és a különböző szereket váltogatva használjuk. Természetesen több különböző termék is tartalmazhatja ugyanazt a hatóanyagot, tehát ezt is ellenőriznünk kell. Fontos tudatosítanunk azt is, hogy pusztán amiatt, hogy egy rovarölő szer természetes anyagokat tartalmaz, még egyáltalán nem biztos, hogy az illető szer nem mérgező. A leggyakoribb, érintkezés útján ható, gyorsan lebomló hatóanyagok: a természetben előforduló rotenon (a Derris-gyökérben), a nikotin (mérgező), a pirétrum (nagyon biztonságos) és a szintetikus malation (5 napig tart, a varjúhájra, páfrányokra, gerberákra, orchideákra és píleákra mérgező). A szintetikus piretroidok közé tartozik a biorezmetrin (nagyon biztonságos), és a rezmetrin (nagyon biztonságos). A növényeket ne tegyük ki közvetlen napfényre, amíg levelük meg nem száradt. A kezelést végezhetjük ablakpárkányon vagy egy könnyen tisztítható mosogatóban is.
A szakirodalomban leírtak, egészséges virágzóképes növényre vonatkoznak, de itt életmentésről van szó, tehát eltekinthetünk azoktól. Igaz mindkettő a hűvösebb éghajlatot szereti de a helytelen hőmérsékletre max.annyival reagál, hogy nem fog virágozni. Jelen esetben viszont most nem is ez a cél. Átültetni ennek ellenére is csak akkor kellene (évszaktól függetlenül) ha megjelennek rajtuk új hajtások. Ezeknek az új hajtásoknak már viszont az új közegbe kellene belegyökerezniük. Ha a gyökeresedés újraindult, akkor a táp viszont nem árthat nekik(max a fel nem használt tápsók feldúsulnak a közegben de mivel nem túl sok idő múlva úgyis átültetésre kerülnek ez nem hiszem, hogy kárt okozhatna nekik) Orchideák a lakásban? 10 tuti tipp a szakértőktől Orchidea otthoni tőosztása 4 lépésben Orchidea fajták: árvácskaorchidea Hogyan kell gondozni a Cambriát és a Miltoniát?
Sajnos még nem volt szerencsém ehhez a növényfajhoz, de ahogy utánanéztem ez egy pozsgás harangvirágféle, tehát nem pálma. A tünetek eléggé aggasztóak, sajnos szinte biztos, hogy valami komoly baja van a növénynek. Nem valószinű, hogy Ön követte el a hibát, szerintem már betegen kapta meg. Talán valami gombás eredetű betegség támadhatta meg. A legtöbb, amit tud vele csinálni, hogy nem öntözi most jó darabig és jó világos, meleg helyre állitja a cserepét.