6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
A növény a Phalaenopsis névre hallgat azon belül egy hibrid növény. Virágszára hajlamos az elágazódásra,csak az elszáradt részt kell levágni róla. Igényei:Napmentes félárnyékos hely ,szereti a párát és ha nedves a közege. Tápozni a hajtásidő alatt hetente 1x.Pihenőidő alatt nem szükséges.(Bár ritkán pihen) Üdv
A menta kiváló frissítő. Maréknyi virágos-leveles mentát negyed óráig főzzünk negyed liter vízben, lassú lángon. Aztán szűrjük át finom szűrőn, és hígítsuk kicsit fel vízzel. Az így nyert mentás frissítő különösen fárasztó elfoglaltságok után hatásos
Jó lenne látni róla egy képet, mert a Hibiscust a levélrozsda is megtámadhatja, ilyenkor feketés barnás foltok tarkítják. Szürkepenész - elsősorban a bimbókat és a virágokat károsítja. Ellenszere :a túlzott locsolás, jó levegőztetés, és vegyszeres permetezés. Levéltetvek, takácsatkák és tripszek támadása is levélsárgulással jár.
Ha kidudorodnak ezek a pöttyök, akkor ödémáról van szó. Nem fertőző betegség, hanem olyankor jelentkezik, amikor a növény sok vizet kap, azonban ezt nem tudja elpárologtatni, mert a levegő hűvös és párás. Az öntözés mérséklésével, a közeg szárazabban tartásával, ill. kevésbé párás időben az ödémás foltok száma az új leveleken csökkenni fog, ill. várhatóan nem is lesznek már újabb pettyek.
A csigák kártételének megelőzése végett kerülje az esti locsolást. Horganyzott lemezből készíthet csigakerítést a védendő terület köré. A csigák útjába rakott csalogató anyagokkal (burgonya-uborkadarabok, vizezett korpa) és sörcsapdával (sörrel félig töltött, földbe süllyesztett tejfölös-pohár) összegyűjthetjük az állatokat. Az útjukba szórt oltatlan mész vagy szuperfoszfát hatására fokozott nedvelválasztásra kényszerülnek, ezáltal kiszáradnak és elpusztulnak. A vegyszeres védekezés során sávosan, kupacokban, speciális csigaölő szereket (metadehid) is helyezhetünk a növények közé.