6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
A Phala virágszárakat a tövétől 1cm távolságban le kellene vágni és majd ujakat hoz helyettük. Bromélia:Azonnal eltávolitani a teljes talaját,lemosni a gyökerekről a maradékot is.Ha a sarjnak már van saját gyökere akkor levágni az elszáradt anyanövényről és (uj ültetőközegben)önálló növényként nevelhető tovább.Ha az anyanövénynek csak a levelei száradtak el de a tőrész még szemmel láthatóan ép és él,akkor a sarjnövényt nem kell levágni róla csak az elszáradt leveleket. üdv
A növény egy mini phalaenopsis hibrid,nem igényli a túl nagy cserepet.Mivel a kaspó takarja a gyökérzetet (is)nem tudom megállapitani az átültetés szükségességét.Mindenesetre 2 évente szükséges lehet az átültetése de nem a cserép szükössé válása miatt,inkább a talajcsere legyen az ok mivel az ültetőközege 2 év alatt összeesik és levegőtlenné válik. Javaslatom:4 rész apró(5-10mm fenyőkéreg,1 rész tőzeg,1 rész moha) Sok sikert
Kedves Varga Tamás! A szöszök, gyapjas pajzstetvek! Sajnos a kontakt szerek nem jók, mert az állatokról lepereg a permetszer. Csak felszívódó szert lehet használni, hogy a növény sejt áramlatába bejutva kiszívja a mérget a növényből és így pusztul el! Javasolt szerek: Chess 50 WG, Actara 25 WG, Karate 2,5 WG. Ezek mind szabadforgalú szerek.
Valóban előfordul, hogy olykor a keleti hunyor karácsonyra kivirágzik, viszont általában ez január közepe után vagy csak februárban szokott bekövetkezni. Tél ideje alatt érdemes a régi leveleit leszedni róla, még a virágok megjelenése előtt. A hó lerázogatása nem valószínű, hogy felgyorsítaná a virágzást, viszont ha a hőmérséklet nagyon lehűlne, akkor viszont a hóréteg különösen jót tesz a növénynek, ugyanis a hó megvédi az elfagyástól, melegen tartva a virágföldet. A túl vastag hótakaró sem jó a növénynek, mivel a hó súlya könnyedén megkárosíthatja a növényt, viszont egy kis hóréteg nem árt neki. Kapcsolódó információk: Kora tavaszi hagymások - nem a hóvirág az első!
Sajnos a kép nagyon életlen, nehéz kivenni mit is látok! "Földes, tetves, vagy penészes lenne... " Nedves papírzsebkendővel megtörölve mindhárom jelenség elmúlna. Ha mégsem, akkor bakteriális fertőzés lehet. Javaslatom: Ha a folt terjed, bármilyen gomba és baktériumölő szerrel permetezze be a leveleket. Egyéként nem gondolnám, hogy a növény veszélyben lenne. Üdv