6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Üdvözlöm! Nehéz kérdés. Csak vágottan láttam idáig. Szerintem apró hirdetésekben kellene böngészni. Esetleg az interneten hirdetéseket nézni, keresni.
Kedves Alexa! Igen, a mini rózsák is "hasonlóan működnek" a többi rózsa fajtával, a tavaszi metszés elengedhetetlen a számukra. Az elnyílt virágokat pedig mindig le kell szedni, ellenkező esetben nem fog virágozni a növény. Mivel szobarózsa nem létezik, ez azt jelenti, hogy hosszú távon a mini rózsák sem tudnak rendesen fejlődni odabent. Előbb-utóbb ki kell ültetni a kertbe, erkélyre, így a virágzásának intenzitása is beindul. Az alábbi két cikk hátha segítségére lesz: A beltéri mini rózsa gondozása A mini rózsák gondozásának szabályai
Tavasszal ha a muskátli gyökerei túl hosszúra nőttek, akkor meg kell ritkítani, és igen, érdemes visszametszeni. A hajtások közül a szárazakat tőből ki kell vágni, a többi hajtást pedig olyan 10-15 cm hosszúságúra kell visszavágni. A hajtásokról az minden levélmaradványt el kell távolítani. Az alábbi cikk a muskátli fiatalításához ad 1-2 tippet. Kapcsolódó cikk: Hogyan fiatalalítsuk a muskátlit?
Kedves Kinga! Az alábbiakban mellékelek néhány cikket és szakértőink által válaszolt kérdést, amely szerintem választ ad a feltett kérdésére. Ha nem talált kielégítő választ, akkor kérem írja meg, hogy pontosabban miről szeretne megtudni többet! Kapcsolódó cikkek, válaszok: http://www.edenkert.hu/edenkertesz/szobanoveny/milyen-fajta-ez-az-orchidea/6402/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/szobanoveny/orchideam-milyen-fajta/6285/ Hogyan gondozzuk a Dendrobium orchideákat? Kertészek kedvence: a Dendrobium orhidea
Kedves Jenny! Amíg bimbós állapotban van, addig kb. 20 °C a megfelelő és napos, világos helyet kíván. A virágzás előtt, amikor már a bimbók majdnem kinyílnak, akkor kell hűvösebb és kissé árnyékosabb helyre tenni, ezáltal a virágzási idő meghosszabbodik, és élénkebbek lesznek a virágok is! Az elvirágzás után öntözni kell továbbra is, hadd nőjenek a levelek teljesen meg. Az öntözést szeptemberben hagyja abba, és januárig sötét száraz, penészmentes helyen teleltesse a hagymát 8-15 °C-on. Tavasszal ki fog nyílni a virág újra.