6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Kedves felhasználó! A kérdésére válaszul néhány cikkünket ajánlanám elolvasásra, amelyek remélhetőleg segítenek a növényválasztásban. Milyen kapaszkodó és kúszócserjéket ültessünk árnyékos helyekre? Kertészkedés árnyékban - képes növényajánlóval Árnyékot és szárazságot kedvelő növények 10 legjobbja
Kedves Emese! Ha télen ez a növény lehullajtja a leveleit, az teljesen normális folyamat, mivel ilyenkor nyugalmi fázisba kerül. Ilyenkor öntözni sem szükséges. Télen akár +5 °C-on áttelel, tehát nem hőigényes, nyáron viszont szereti a sok vizet és a sok napsütést. Sarjhagymák leválasztásával szaporítható. Laza, homokos szerkezetű talajba ültesse.
Többen fordultak már hozzánk hasonló problémával. Figyelmébe ajánlom a következő válaszokat, remélhetőleg segítségére lesz. Ha nem talált kielégítő választ, akkor megkérném, hogy írjon ismét, és csatoljon néhány képet is, hogy pontosabban láthassuk, hogy miről is lehet szó. Kapcsolódó válaszok, cikkek: Buzogányvirág levelei sárgulnak Hogyan gondozzuk a buzogányvirágokat (Dieffenbachia)? Hogyan neveljünk Diffenbachiát?
A gyümölcsfák téli törzs kezelése - kéreg kaparás - drótkefével és speciális kéreg kaparókkal végezve a károsítók gyérítését szolgálja. A fatörzsről a kéreg - és alatta lévő háncs réteg eltávolítása veszélyezteti a növény kétirányú tápanyag forgalmát. A kérgen lévő repedések a fa törzsének növekedéséből adódnak. Igaz, hogy a kéreg a növény szempontjából már inaktív, a károsítók számára búvóhelyet biztosító növényi rész, de védelmet nyújt a növénynek a külső tényezők (például fagy) ellen. A kéreg eltávolításával megszüntetjük a tápanyag visszaáramlását a gyökerekhez. A kéreg alatti fás részek száradását több tényező is okozhatja: különböző gyökér penész gombák (pl. rózsaszín gyökér penész) kedvezőtlen talajtani hatások (szélsőséges pH, magas só tartalom, szerkezet nélküli talajokon a gyökér fulladások. túlzott műtrágyázás, stb.) a talaj típushoz nem igazodó alany megválasztás Különböző károsítók felszaporodása: füvesített területeken elsősorban a cserebogár pajorok, a fa kártevők közül a cincérek, szú bogarak , esetleg a pockok (pl. kósza pocok) kártétele, jelentős tényező lehet a monília gomba kártétele (szállító szövetek elhalása), fagy veszélyes helyeken a kéreg és törzs repedések, valamint nem utolsó sorban a kajszi fák pusztulását okozó gutaütés, valamint alany-nemes affinitási problémák a törzs részleges pusztulását okozhatja a gyökerek sérülése, elvágása. Javaslat: a további kéregeltávolításának mellőzése. Téli lemosó permetezés olajos lemosó permetező szerekkel- a fa nyugalmi szakaszában, rügypattanás előtt. Rügyfakadás után rezes lemosó permetezés elvégzése - pirosbimbós állapotig. Virágzás után monilia elleni védekezések. Üdvözlettel: Növényorvos portál
Kedves hömpölygő! Szerintem a közvetlen napfény okozta a levélégést, mert erre nagyon érzékeny! Világos helyet szeret, de óvni kell a naptól!