6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Üdvözlöm! Ültesse el most, laza közegbe, vagy laza talajú helyre a kertben. A virágzás után szedje fel a hagymákat, és őszig sötét száraz helyen pihentesse, majd ősszel ültesse el! A virágzás később fog bekövetkezni, mert később lett elültetve a hagyma, de ez nem befolyásolja a későbbi élet ciklust! Igényli a folyamatos nedves talajt!
Kedves hömpölygő! 1: Lehet virágföld, de lehet tőzeg is. 2: Az alsó leveleket le kell vágni, a földben nem maradhat, mert elkezd rothadni. E-mailem, ha bármi kérdése lenne még: info@kertrendorseg.hu
Kedves Regina! Az elvirágzott jácit virágszárát vissza kell vágni, leveleit meg kell hagyni és a hagymát ki lehet ültetni a fagymentes, tápanyagban gazdag talajú kertbe. Ebben az évben kellően begyökeresedik, levelei visszahúzódnak, majd következő tavasszal remélhetőleg újra kihajt. Üdv: Növényorvos Hagymások ültetése: melyiket, milyen mélyre? Csoportosan ültetve mutatós a jácint LAST MINUTE: most ültess tulipánt, jácintot, nárciszt! Valentin napi ajándékötletek jácinttal! Cserepes jácint ősszel és télen is!
A fikuszfélék melegigényes növények, ugyanakkor nehezen viselik el a hideget, a huzatot. Amennyiben ezek közül bármely hatás éri, ledobálja a leveleit, várva a körülmények pozitív változását. Amennyiben ez nem következne be, elpusztul a növény. Jelenlegi állapotán már nem lehet változtatni, de képes azonban több hétig is hibernált állapotban maradni, és a körülmények kedvező bekövetkezésére újra hajtani! Tehát ne adja fel a kezelést! A permetezésre nincs szükség, a levelek felületéről elpárolgó víz csak lehűti a növényt!!! Kavicsos aljzatra egyáltalán nincs szükség, a bőrszerű levelei miatt nem igényes a páratartalom változásaira. A pangó víz csak felesleges vízkövesedést okozhat! Tartsa a növényt minél naposabb, meleg helyen, ahol védve van az esetleges lehüléstől! Nagyon fontos mozzanat a tápanyag utánpótlás!!! A megfelelő tartás elsajátításához olvassa el a www.yamadori-bonsai-hungary.hu oldalain található cikkeket a fikuszokról, a bonsai fényigényéről, valamint a teleltetésről. Üdvözlettel Katona Ervin
A barack magházrepedését túlzott nitrogén adagolás (túlzott N műtrágyázás, lombtrágyázás), esetleg túlzott öntözés, vagy fajtatulajdonság okozza. Gyakran előfordul a tünet, ha savanyú talajon keserű mandulára oltott oltvánnyal történt a telepítés. Ebben az esetben a termés hullás még a színeződés időszakában elkezdődik, a fán maradó terméseknél gyakori a képeken látható tünet. A fenti tünet mérsékelhető Ca lombtrágya adagolásával, a komplex lombtrágyázás mellőzésével és a N műtrágyák mérséklésével. Üdvözlettel: Növényorvos