6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
A tölcsérjázmin vagy meténggyökér (Mandevilla) egy trópusi cserje, ezért meleget, világos helyet és bő csapadékot igényel - nyáron ki kell vinni a szabadbai. Télen viszont védett helyet kell számára keresnünk, de mivel a kellő páratartalmat a lakásban ritkán tudunk biztosítani, jobb ha télire hűvös - 10-15 °C közötti helyen tartjuk, ritkán locsoljuk meg. Szaporítása tavasszal, a fiatal zöld hajtások dugványozásával lehetséges. Kapcsolódó válasz: Sajnos Mandevilla növényemet fagy érte
Előfordulhat, hogy nem kelnek ki a hagymák, még ilyen nagy arányban is. Meg kell nézni egyet a föld alatt maradtak közül, mert így látatlanban elég nehéz bármit is mondani. A frézia kifejezetten napos fekvésbe való. Ültetésére a legjobb időszak a február-április között. Milyen mélyre kerültek a hagymák? Ha a hagyma csúcsa kb. 3-5 cm-re van a földben az a jó. Fontos a kiegyenlített öntözés és a tápanyagban gazdag talaj is. Elég érzékeny növény. Üdv: Növényorvos
Kép nélkül mindig nehezebb diagnózist felállítani, de a levelek barnulásának és lehullásának leggyakrabban a huzat, a hőmérséklet-ingadozás, a túl száraz környezet, talaj vagy a túlöntözés az okozója. Kapcsolódó kérdések és válaszok: Sugáraráliám levelei hullanak! Mi a baj a sugáraráliámmal, eldobálja leveleit! Hogyan gondozzam sugáraráliámat?
Az őszibarack jellegzetes betegésge a levelek sárgulása, fodrosodása, majd a kisebb ágak elszáradása. Ez a betegség a tafrinás levélfodrosodás és a termő gyümölcsnél a moníliás betegség. Védekezést a tavaszi lemosó permetezéssel kell kezdeni, majd a megfelelő időszakaszokban többféle gomba- és baktériumölő permetezőszerrel kell folytatni a védekezést. (Például Toaps, Chorus). Kapcsolódó cikkek: Melyek a monília tünetei? Hogyan védekezzünk ellene? Védekezzünk a monília ellen! Hogyan védjük a csonthéjasokat a kertünkben?
Kedves Hömpölygő! Gratulálunk a fajgazdag kerthez! Több időpontban is lehet vágni a szakállas bugatölcsért. Vagy a késő tavasszal a megjelenő virágszárakat a felére visszavágni, vagy az első virágzás után a virágszárat, így újra virágzik majd. Tavasszal az elszáradt virágszárak levághatók. A növény növekedése ugyan gyors, de terjeszkedése nem annyira, később tőosztással is szétülethető a kívánt helyekre. A szárazságot jobban tűri, mint a túl sok csapadékot, öntözést. Ezért is fontos neki a jó vízáteresztő képességű talaj. Napos fekvésben sokáig virágzik majd. A telet is szépen átvészelik. Üdvözlettel: Növényorvos