6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Kedves Bajusz János! Természetesen levághatja, de akár tőosztással "ketté" is szedheti, ha nem okoz gondot a növénynek, ha van rá mód. Amennyiben ezt nem tudja megvalósítani, akkor nyugodtan vágja le.
Úgy látom kecskerágó a növény és a kártevő pedig a kecskerágó pajzstetű. a védekezés elég nehéz, mert, ha sikeres is, az elpusztult pajzstetvek ott maradnak a növényen (esetleg vízsugárral le lehet mosni). Tavasszal (április közepe) kezdve hatásos lehet az Actara, ezt ismételni kell 10-14 nap múlva. A továbbiakban lehet még alkalmazni olajos készítményeket (Vektafid). Érdemes figyelni a növényeket időnként, hogy megállapíthassa, elpusztultak-e a pajzstetvek (érezni, ha megszáradnak, könnyebben lejönnek a levélről). Üdvözlettel: Növényorvos
Igen először a virágnak kell megjelennie. Ha nem az jelenik meg hanem a levél akkor hagyma nincs virágzóképes állapotban. Az előző virágzás talán kimerítette és nem töltődött fel ezt a levelekkel meg tudja tenni, de nem szabad sokáig meghagyni őket. Most tavasszal kellene az átültetést megtenni. Egyből lehet öntözni.
Üdvözlöm! Azt javaslom, hogy valamiféle rendszer azért legyen, bár teljesen Önre van bízva. Almafa ültetési távolság: 6-7 méter, őszibarack: 5-6 méter, cseresznyefa: 8 méter, meggy: 5 méter
A teltvirágú díszszeder Rubus spectabilis 'Olympic Double' (syn. 'Flore Pleno') a teljes napfényt szereti, de a félárnyékban is megél. 1,5 - 2,5 m magasra nő meg, attól függően, hogy metszik-e rendszeresen vagy sem. Szinte bármilyen földben - így a semlegesben is - megél.