6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Néhány zöldség, amely homokosabb talajba is ültethető: cukkini, paradicsom, tök, bab, borsó, hagyma, csicsóka, petrezselyemgyökér, sárgarépa, kukorica egyéb gumós növények. Néhány virág: varjúháj, sárkányfű, pázsitszegfű, gólyaorr vagy geránium, kökörcsin, (orvosi) zsálya vagy kövirózsa, Zinnia (legényvirág). Néhány cserje, fa: borbolya fajták, nyári orgona, a sárga színű seprűzanót. Mivel a homokos talajban kevés a tápanyag, ezért ha lehetősége van rá, akkor időnként szerves trágyázza meg a földet, mindez viszont mit sem ér, ha nem öntözi rendszeresen. A homokos talaj hamar átereszti a vizet, ezért gyakrabban kell öntözni, de valószínűleg ezt már ön is kitapasztalta.
Üdvözlöm! Az Ön által keresett növényben sajnos nem tudok segíteni, mert valószínűleg ez valami népi elnevezés, de sehol sem találtam rá semmit! A sebek gyógyításáre egyébként tudom ajánlani, a farkasalmát, utilaput és a közönséges lizinkát.
A lopótököt (Lagenaria siceraria) április végén, május elején/közepén ajánlott elültetni, amikor már nem számíthatunk fagyokra. Csírázási ideje 1-2 hét (18-20 °C-on). Szereti a fényt és a meleget. Nagyon tápanyagigényes növény. Kerítés vagy támrendszer mellett jól nevelhető.
Kedves Beno! Rengeteg kérdés merül fel: víz ellátás, tápanyag tartalom, árnyékos, vagy napos helyről beszélünk-e, stb. A lényeg, hogy a díszpázsit féléket mindenképpen hetente kell nyírni, mert igénylik. Ajánlani tudom Önnek a csillagpázsit (Cynodon dactylon) nevű növényt. Ez szárazságtűrő, a homok talajokat szokták vele megfogni, ugyanis a tarackoló gyökerei 40-50 cm mélyre is lehatolnak. Díszkertbe nem ajánlott, de Önöknek nem, a legszebb pázsitra van igényük gondolom, ezért ez a növény tökéletesen megfelelne Önöknek. Igénytelen, szárazságtűrő és nagyon ritkán kell nyírni! Az USA-ban egyébként gyepként termesztik, nagyon jó ellenálló faj.
Üdvözlöm! Négy különböző irányba kell a koronát nevelni, mármint négy ágból kell kialakítani a koronát. Nehéz leírni, ez inkább gyakorlati dolog! Az oldalhajtásokat 2-4 rügyre ha visszametszi, nem lehet baj! A beteg és elhalt részeket vágja le, illetve a tavalyi vízhajtásokat is, de ne tőből, hanem hagyjon egy kis részt, mert ezeken termőrészek fognak fejlődni. Igyekszem néhány alapfogalmat Önnek leírni, remélem, hogy tudok segíteni, illetve a válasz végén belinkeltem néhány korábbi cikkünket, ami mindenképpen hasznos lehet Önnek! 1 éves termőrészek dárda: 4-5 cm, vagy annál rövidebb termőrész, a végén vegyes rüggyel, oldalrügyei fejletlenek. Sima termőnyárs: 5-15 cm-es termővessző, csúcsán vegyes rüggyel, oldalrügyei fejlettek. Középhosszú termővessző: 10-40 cm-es termővessző, fiatal fákra jellemző. Hosszú termővessző: 40 cm-nél hosszabb termővessző, erős metszés következtében alakul ki. Több éves termőrészek Dárdás termőgally: Dárdákkal berakódott 2 éves gally, amely 1 éves termővesszőből alakult Termőbog (kalács): 1 éves rövid termőhajtásból képződik, többszörösen elágazódhat.