6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Üdvözlöm! A nagyon alapos és oda adó tartás ellenére, szerintem napfény hiánya van! NAgyon fontos, hogy -a helyesen leírtak- szereti a világos, napos helyet, de nem a közvetlen napfényt! Javaslom, hogy rendszeresen tápoldatozzák is és ami nagyon fontos, hogy eléggé meleg igényes faj! Nem tartozik szerintem a könnyen tartható fajok listájába, még precíz (mint Önök) oda figyelés mellett is el pusztulhat!
Kedves Ildikó! A fa japán díszcseresznye (Prunus serrulata 'Kanzan'). Csodás látvány a tömegesen nyíló teltvirágú japán díszcseresznyefa.A virágzó díszfák talajban nem válogatnak, de meghálálják a tápanyagban gazdag, öntözött táptalajt.Ültessük őket napos vagy félárnyékos helyre, hogy szépen fejlődjenek.Várostűrők, jól viselik a szennyezettebb levegőt is.Nagyszerűen mutatnak szoliter növényként, de sorfaként és csoportba ültetve is dekoratívak. Virágzó díszfák ültetése Virágzó díszfák ültetési ideje: - konténeres/földlabdás virágzó díszfák ültetési ideje áprilistól novemberig tartVirágzó díszfák ültetési távolsága: - a virágzó díszfákat egymástól 3-5 m-re ültessük fajtától, növekedéstől függőenVirágzó díszfák ültetésének folyamata: Ássunk ki egy 80x80x80 cm ültetőgödröt, aljára tegyünk szerves trágyát (marhatrágya). Tegyük a gödörbe a növényt, miközben a kiásott porhanyós földből visszalapátolunk addig, amíg olyan magasságba kerül, ahogy a faiskolában volt. Használhatunk ültető tablettát is, mely lassú lebomlású műtrágyát tartalmaz. Tömörítés, betaposás. Öntözés, beiszapolás.Virágzó díszfák metszése első években koronaalakító metszés, későbbiekben ritkítás, fiatalításVirágzó díszfák gondozásaVirágzó díszfák igénye, gondozása: ültetés utáni első 2 évben gyakori öntözés első években alakító metszés évente tápanyag utánpótlás betegség esetén növényvédelem Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Üdvözlöm! A trágyát nagyon fontos ősszel kijuttatni, hogy tavaszra eléggé "legyengüljön". Az Ön által tervezett hármas nyugodtan kijuttatható egyben. TAvasszal javaslok vetés előtt egy totális gyomírtást, mert lesz bőven a fűben gyom.
Tisztelt Hacinto! Idén nyár végén és kora ősszel ismét megjelent az amerikai lepkekabóca sok dísznövényen. Elképzelhető, hogy ez okozza a fehér penész szerű foltokat. Ez ellen a leghatásosabb szerek az Actara 25 WG és a Mospilan 20SP. Ha küld képet a kártételről, akkor megpróbálok pontosítani. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök
Kedves Olvasónk! Az alábbi videó mindenben segítségére lesz: Bromélia átültetése, sarjak szétválasztása http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=71cgzCMHD9o