6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Kedves Ari! Igen, valóban nem a legideálisabb, de a hagyma kiváló védő növény funkciójaként és a kert kis mérete miatt, mégis azt tanácsolom, hogy vesse ela borsót nyugodtan, nem lesz akkora befolyással, hogy esetleg terméscsökkenés lépne fel.
Üdvözlöm András! A lombvesztést betudhatjuk a szállítás közbeni körülményeknek( fénytelen hely, öntözés hiánya, hőmérséklet ingadozás...) Viszont az ág végek feketedése, barnulása a túlöntözés jele is lehet, a fotót nézegetve, szinte biztosra mondható. Javaslom a fekete , elhalt ágrészeket vágja vissza addig amíg a metsz felületen nem kezd fehér tejnedv szivárogni. A növényt célszerű lenne egy friss ültetőközegbe átültetni a gyökérzet metszése nélkül.A másfél hét öntözési ciklus megfelelő neki, de az adott hely klímáját is figyelembe kellene venni (hőmérséklet, fény mennyiség). Tápoldatozás mindenképp ajánlott téli időszakban (október-márciusig) 3 hetente egy alkalommal folyékony bonsai tápoldattal. Márciustól viszont 2 hetente egy alkalommal javasolt.A Ficus ginseng nem szereti a túlöntözést, jobban elviseli a szárazabb ültetőközeget ugyan is a gyökérzetben hatalmas mennyiségű vizet képes tárolni. Csak akkor öntözzünk, ha tapintásra az ültetőközeg felszíne száraz. Ha a fent említett metszést és átültetést elvégzi még abban az esetben is 3-6 hét a növény fizikai állapotának teljes javulása, ezzel számolni kell. Üdvözlettel: Hirth János
Kedves Anikó! Valószínűleg patkány, egér, esetleg pocok lehet. Lehet méreggel, gázosítással, de talán a legjobb a csapda. Ezt gazda boltokban lehet kapni. Egy korábbi cikkünkre szeretném felhívni a figyelmét ezzel kapcsolatban: http://www.edenkert.hu/profi-kertesz/gyumolcsfak-vedelme/koszapocok-elleni-vedekezes-kertben/4544/
Csak arra tudunk gondolni, hogy nem Calla volt, hanem egy hozzá nagyon hasonló növény. Sok ilyen növény van ami nem gumós de a virágzata nagyon hasonló. A gumó nem tűnhet el csak egy esetben ha elrothad.
Tisztelt Sz Hajnal! A gombatrágyát nem szokták takarásra használni mert baktériumos, és gombabetegségeknek a táptalaja lehet. A földdel való takarás lehet a jó megoldás ezt rózsánál, szőlőnél már régóta használják téli takaráshoz. A hagymásokat általában nem szokták takarni, de ha a növények a 10cm-es nagyságot elérték érdemes takarni a tövüket kb 5cm vastagon. Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu