6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Tisztelt Csigabyte! A képen a leándernek két tünetét lehet látni. Az egyik a kálium tápanyaghiánya, a másik egy rovar kártétel, a levélatka kártétele. Védekezni úgy lehet elsősorban hogy levélatkától fertőzés mentes szaporítóanyagot veszünk. Télen fontos a nem sötét helyen való teleltetés, és tavasszal folyamatosan nyáron át kapjon a növény tápoldatot. A kálium tápanyag hiányt a Fitohorm 39K N:P:K tartalmú magasabb kálium tartalmú tápoldattal lehet megszüntetni többszöri kezelés után áprilistól szeptemberig. A levélatkák ellen pedig 3-4 kezeléses rovarölő szeres kezelés hatásos tavasztól őszig a Sanmite 20WP és lemosó permetezésre tavasszal és ősszel a az Agrol Plussz vazelin olaj alkalmas. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Nagy úr! A Confidor Oil szer Magyarországon nem engedélyezett szer. Romániában viszont használják és engedélyezett rovarölő szer. Nálunk a Confidor OD és az Confidor 200 SL engedélyezett levéltetvek és talajlakó kártevők ellen zöldség termesztésben (paradicsom paprika uborka és dohány). Gyümölcstermesztésben helyette inkább a következő szereket használjuk levéltetvek, lombrágó bogarak ellen: Actara Sc, Karate 2,5 WG, Mospilan 20 SG, Calypso 480 SC. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Hogy jó sűrű legyen, javaslom, hogy 50-60 cm legyen a tőtávolság. Az ültetőgödörbe komposztált szarvasmarha trágyát és tőzeget tegyen, mert szereti a savanyú talajt.
Tisztelt Andrea! A sárgás színű növény egy Brassia hibrid a színesebb pedig egy többszörös (intergenetikus)hibrid.A téli időszakban mindkettő hűvös(8-13 fok) helyet szeretne lehetőleg sok fényt némi párát és nagyon kevés nedvességet. A nyári időszakban szabadban,félárnyékban,folyamatos nedvesség és tápozás mellett fejlődik a legszebben. Sok sikert!
Távolból nehéz pontos diagnózist felállítani. Felsorolom az okokat és tessék kiszűrni a valóst: Alacsony páratartalom, túlzott meleg, ingadozó hőmérséklet esetleg valami gyenge huzat, túl sok fény, a növény bimbófejlődéskori elmozdítása, az előtte lévő radiátorról felszálló száraz meleg levegő. Sok Sikert a továbbiakban! Még több segítséget talál alábbi cikkeinkben: Orchideák a lakásban? 10 tuti tipp a szakértőktől Apró trükkök, hogy az orchidea télen is jól érezze magát Mik az orchideák nevelésének titkai?