6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Kedves Döme! A képek alapján alapján nagyon nehéz a beazonosítás. Leginkább az, hogy mikor terem, milyen az íze az alapján jól beazonosíthatóak a körte fajták. Az első és harmadik képen talán Bosc kobak van, a másodikon pedig egy: Packhams Triumph van.
Tisztelt Bárczi Ágnes! A zöldségféléknél a semleges (7pH) talaj kémhatás a megfelelő a termesztéshez. A savanyú talaj felé 1-2 ph elmozdulást a paradicsom és a paprika elvisel. A tuják alá való ültetésnél nem a talaj kémhatása lesz a gond, hanem a tuja mind, fényt, nedvességet, és tápanyagot fog elvenni a palántáktól. Ha lehet akkor inkább egy nagyobb cserépbe, dézsába vagy konténerbe legyenek a palánták kiültetve a termesztéshez, napos helyre téve. A savanyú talajt meszezéssel lehet lúgosítani - mészkő, vagy dolomitőrleményt kell keverni a talajba. A tőzeglégy ellen a Mospilan 20 SP ajánlanám a Dimilin helyett, mert a Dimilin nem engedélyezett zöldségfélék permetezéséhez. A permetezést 2-3 alkalommal megismételve a legyek megfelelően gyéríthetők. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A fahamut savanyú talaj semlegesítéséhez lehet használni 10 dkg/négyzetméter adagolással növények ültetése, és magvetése előtt 2-3 héttel. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növéynvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Ha nagyon árnyékos sok növény nem fogja bírni. Ki kell választani azokat a növényeket, amik az árnyékban is fejlődnek, ilyen pl, a: retek, spenót, sárgarépa, cékla, saláta stb. Ezeknek nem kell nagy hőmérséklet a fejlődésükhöz, de egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani: http://www.edenkert.hu/konyhakert/zoldsegek/konyhakert-kialakitasa-keves-napfenyben-zoldseg/4603/
Tisztelt Vasvári Tibor! A paradicsom, és paprika palánta nevelésekor fellépő palántadőlés ellen jól használhatók: PREVICUR, Proplant, Signum, Trianum Így neveld a paprika palántád! 5 hiba, melyet paprikatermelők elkövethetnek A zöldpaprikát megtámadó kártevők és betegségek A dió gnomóniás gomba betegsége (Marssonina juglandis) ellen ősszel lombhulláskor a lehulló lombot Topsin-M 70 WDG-vel kell permetezni, a vegetáció során pedi virágzás után 10 napos időközzel június közepéig réztartalmú szer Rézoxiklorid 50WP és mankoceb hatóanyagtartalmú Dithane-M 45 szer kombinációjával kell permetezni a diófákat. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu Ha a Xanthomonas baktérium megfertőzi a diót, rámehet az egész termés