6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Kedves Gitta! Azt javaslom, hogy tavasszal egy radikális metszést eszközöljön és alaposan trágyázza meg! Rendbe fog jönni! A vas tartalmú szereket is szeretik nagyon!
Kedves Ferenc! A kép alapján amerikai lepkekabóca kártétel látható. Ezek a vattaszerű képződmények, a hernyók báb-bólcsője. Az inváziójuk júliusban szokott kezdődni és a hidegek beálltáig tart. Tavasszal a lemosó permetezésnél tegyen valami olajos szert is a permet-turmixba, hogy az áttelelő petéket megfojtsa, persze nem mindet sikerül így sem. Nyáron felszívódó rovarölő szerekkel lehet védekezni.
Üdvözlöm! Ezek ecetfák (Rhus typhia). Nagyon szép növény, kicsi marad és nagyon dekoratív. Sajnos az ismert és nem kívánatos bálványfát (Ailanthus altissima) szokták ecetfának hívni!
Üdvözlöm! A képen egy törpefenyőt látok (Pinus mugo). A mohaszerű képződmény lehet zuzmó, ami az ágakon van, de ez nem betegség. Általában tiszta levegőjű t helyeken fejlődik. A betegség valószínüleg gomba lehet, de így elég nehéz megállapítani. Szerintem tápanyag hiány is lehet, mert a legyengült növényt könnyebben fertőzi meg a betegség. Javaslom, hogy: Dithane nevű szerrel permetezze le hetente, összesen 3-4 szer és örökzöld műtrágyával pótolja az esetleges hiányokat! Ez nagyon fontos!
Kedves bozótvándor! Mivel jól tűri a napot is ezért nyugodtan telepítheti a kiszemelt helyre!