6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Üdvözlöm! A gránátalma jobban fagyérzékeny, de javaslom, hogy mindkettőt téliesítse. A következőképpen kell eljárnia: A növények tövét fel kell tölteni vakondtúrás szerűen földdel, 40-50 cm magasan. Nem tudom mekkora növényekről van szó, de javaslom, hogy 4 db karóval kerítse köbe és tekerje körbe geotextíliával és tegyen bele faleveleket, töltse fel ezzel védve a fagytól!
Üdvözlöm. A Stivia, vagy jázminkapóca közepes vízigényű növényt. Az átültetését tavasszal javaslom. Egy korábbi cikkünket ajánlanám figyelmébe: http://www.edenkert.hu/konyhakert/fuszernovenyek/sztivia-gondozasa-szedese/3852/
Kedves Gábor! Az Euphorbiák kutyatejfélék, amiknek a tej-szerű nedve valóban irritatív. A levegőben nem terjed semmilyen formában, csak ha megfogja és a kezére megy a nedv. Nem kell aggódnia, semmilyen negaít hatás nem érte Önt!
Kedves Ágnes! A képen egy Euphorbia umbellata nevű növény van. A kutyatej-féflkhez tartozik, ezért egy tejszerű nedve van és ha megsérül a növény ezt ereszti ki magából. a népies nevén pedig: gumifa, ha jól tudom.
Kedves Gergő! A fenyőféléknek a gyökerén szimbiózisban együtt élnek gomba-fonalak, amik ha megsérülnek a növény pusztulásához vezet. Az Önök sövénye viszont nagyon friss telepítés, nem hiszem, hogy bármi bajuk lesz ha odébb teszik. Nyugodtan ültesse át, a gyökérre nagyon figyelve. A metszést áprilisban és augusztusban-szeptemberben ajánlom.