6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Hogyan védekezzünk a monilia gomba ellen? Elsődleges a megelőzés. Fontos, hogy a fertőzött növényi részeket, gallyakat, és mumifikálódott terméseket távolítsuk el és semmisítsük meg. A monília ellen virágzás idején védekezzünk, amennyiben a fertőzésnek kedveznek a körülmények (esős időjárás, 12 C alatti hőmérséklet). Bővebben: http://www.edenkert.hu/profi-kertesz/gyumolcsfak-vedelme/permetezzunk-monilia-ellen-121/1251/
A hársfának a virágát használjuk teának, a termését nem érdemes leszedni. Virágzáskor is figyelnünk kell, mert egy-két nap alatt elvirágzik. Gyűjtsünk hársfavirágot, megmutatjuk milyet!
Kedves Bozótvándor! A Hydrangea aspera Sargentiana-t enyhén savanyú vagy semleges talajba kell ültetni. Ez a megfogalmazás azt jelenti, hogy a talajnak nem lehet mésztartalma, mert arra a növény érzékeny. Mivel nagy termetű növényről van szó, az ültetőgödörbe adagolt savanyú föld nem fogja megoldani a savanyítást, amennyiben a talaj alapvetően meszes. Ha meszes talajú kertje van, javasoljuk a Hydrangea quercifolia vagy a Hydrangea arborescens fajtáit. Mely növények nem bírják a meszes talajt? Hogyan neveljünk szép hortenziát? Hogyan gondozzuk a Tölgylevelű hortenziát?
Üdvözlöm! A képek alapján szerintem vas-hiány a gond. Gazdaboltokban lehet venni folyékony formában is, illetve vasgálic is kapható, ami egy kristályos anyag. Mindkettőt vízben feloldva, beöntözve kell adni.
Üdvözlöm! Sajnos van egy ilyen vírus, ami ezeket a tüneteket produkálja; valószínűleg szamóca levélsodródás látszik a növényeken, amit vírus okoz. A fertőzött növényeket el kell égetni, védekezés nincs ellene sajnos.