6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
A menta jól tűri a meleg, napos környezetet, természetesen egy balkonládában mindig figyelni kell a folyamatos vízutánpótlásról. A menta leveleit a menta levélbogár is hámozgathatja, vagy különböző bagolylepkék hernyói is. Én nem permeteznék ellenük, nagy bajt nem csinálnak- amíg nem fogyasztják el a levelek nagy részét. Ha meg van a tettes, távolítsuk el. Bővebben a mentááról: Hogyan neveljünk otthon mentát? Mentás másként: mentolos receptek teának, koktélnak És egy fincsi mentás saláta júniusra: Epres avokádósaláta 4 hozzávalóból
A fű száradásának megállapítása nem könnyű feladat. Először is körbe kell járni a témát ,hogy megkeressük a probléma okát. Ehhez tudnom kell az öntözés mennyiségét és napszakát. A tápanyag szórás idejét és mennyiségét., fajtáját ; ezen kívül információ az is ,hogy a talaj minősége konkrétan micsoda ( homoktalaj, fekete föld ,barna erdőtalaj , stb.). Üdvözlettel Molnár Gábor Éva kertészmérnök , a füvesasszony Mi okozhat sárga foltot a gyepen? Foltokban kipusztul a gyepem, pedig rendszeresen öntözöm... Miért inkább ősszel füvesítsünk? Soroljuk!
Kedves Kinga! A japán juhar sajnos tényleg a lehető legrosszabb választás ilyen helyre. Ha színes lombú cserjét szeretnének akkor a Cotinus coggygria 'Royal Purple' vagy a Physocarpus opulifolius 'Diabolo' közül javaslok választani. Ezek elég szép méretesre megnőnek, de nyírhatóak és nagyon jól megállják a helyüket kitett helyeken is. Díszfák közül a juharok jöhetnek szóba de ezek 8-10 méteresre is megnőhetnek idővel (pl. Acer platanoide 'Crimson King'). Üdvözlettel, A Stipa szakértője Színes levelű díszcserjékkel feldobhatjuk kertünket!
Jó napot! Egész évben tartható lakásban, párás és világos helyen, pl floráriumban. Fagymentes időben árnyékosabb helyre kihelyezhető, de mindig legyen nedves a talaja, csak esővízzel szabad öntözni. Savanyú tőzegbe szabad ültetni. 12 cm-es cserépből már nem érdemes nagyobba ültetni. Üdv Kiss Krisztián Hogyan termesszük a harmatfűféléket? Harmatfű (Drosera) – eltitkolt tények Harmatfű, a gyilkos növény segíthet a sebgyógyulásban
Jól tette, hogy átültette a növényeket, a legtöbb nem szeret vízben tocsogni - főleg a képen látható szárazságtűrő évelők - egy varjúháj (Sedum sieboldii) és egy kövirózsa (Sempervivum sp.) Sajnos a szívogatott, rágcsált leveleken segíteni nem lehet, valószínű, hogy azokat előbb-utóbb eldobálja a növény és kinövi. Tegye napos helyre a cserepet, remélhetőleg hamar erőre kapnak. http://www.edenkert.hu/diszkert/viragagyasok/sziklakerti-novenyek-sieberz/1984/